Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtudná nekem mondani valaki,...

Megtudná nekem mondani valaki, hogy most melyik a jó időpont?

Figyelt kérdés
3 várható szülési időpontom van. Minden ultrahangon mást mondtak mindig előrébb hozták a baba méretei alapján. Melyik időpont a biztosabb? A 6.heti ugye az a 0.ultrahang vagy a 12.heti ultrahangon amit mondtak? Remélem érthetően írtam le :)
2014. nov. 15. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindig a frissebb, tehát a 12. Heti. Miért nem az utolsó menszi alapján szàmolnak? Nekem mindig nagyobb volt a babám az ultrahangokon megis a menszihez számoltak, és eltalálták!
2014. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó menzesz első napjából számolják ki a szülés várható idejét, ezt szokták indokolt esetben korrigálni a 12. hetes ultrahang alapján. Az ez utáni ultrahangok már nem mérvadóak, mert a 12. hét után már lehet valamennyi eltérés a babák fejlődésében.
2014. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A 12.uh szerint holnapra vagyok kiírva :) ha az utolso menszit nézem akkor az szerda volt :) de az utolso ultrahangom alapján pedig multhét szombat. :) szoval nem értem most akkor melyik a jó. :)
2014. nov. 15. 20:54
 4/14 anonim ***** válasza:
Az orvos melyiket nézi? Melyik van a kiskönyvben? Azt fogják figyelembe venni! Ha naponta jársz ctgre akkor már túl vagy a kiírt dátumon. :)
2014. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A kiskönyvemben a holnapi dátum van. De még a doki is belekeveredett a sok időpontba :D mivel mindegyik más. Még semmi jel nincs, hogy kiakarna bújni, annyira lassan mennek a napok és már ugy várom :)
2014. nov. 15. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyugi! :) olyan nagy eltérések nincsenek az időpontok között. Ez csak akkor fontos ha sokáig túlhordod. Akkor a dokid dönt, hogy mikor indítja. Maximum két hetet engednek ráhúzni, de valahol ennyit sem. Túl sokat màr nem kell várnod! :)
2014. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Remélem mihamarabb meglesz :) köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. nov. 15. 21:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetes szerint május 9. volt, menses szerint május 10., 4D szerint május 2. :) végül május 12-én született. Viszont nekem a dokim végig a menses szerinti időpontot vette figyelembe. Azt mondta csak akkor szoktak korrigálni, ha több min két hét eltérés van
2014. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A 12.hetihez igazítják a terminust, mert addig minden magzat egyformán fejlődik. Onnan számold. menstruáció alapján nem mindig pontos, mert én a ciklusom 27 napján estem teherbe, és ezt megerősítette az UH is. Elvileg 6 hetesnek kellett volna lennem, amikor először lett pozitív tesztem. Szóval a 12 UH!
2014. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy értem ha a méret nem egyezik a menstruációval, akkor mérvadó a 12. hét. Minden "sima" esetben a menstruáció, ha az persze viszonylag pontos.
2014. nov. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!