Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki nem rég...

Van itt olyan, aki nem rég szült Székesfehérváron? Igazak a hírek? Folyt lent

Figyelt kérdés

Szülésfelkészítő tanfolyamon a következőket mondták:

-alapból mindenkit vágnak

-a főorvos betiltott mindenféle fájdalomcsillapítást - kéjgáz sincs

- szülőszék használathoz már a terhesség elején kérvényt kell benyújtani, és az sem biztos hogy megengedik

- csak a felfordított teknősbéka pozícióban lehet szülni


neten annyira azt hangoztatták, hogy mennyire családbarát... de akkor ezek szerint még sem?


2014. nov. 18. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A fájdalomcsillapításról már olvastam korábban itt is, hogy nem engedik. A többiről nem hallottam.


Egy ismerősöm mesélte (pár hete szült császárral), hogy őt úgy vágták fel, hogy az érzéstelenítő még nem is hatott (és nem egyedi eset, többen is mesélték neki, hogy másnál sem vártak) és semmi nem indokolta, h azonnal vágni kelljen, mindent érzett :/


A korábbi években szült már ott pár barátnőm, az általános vélemény nem a legjobb a kórházról, de részletekbe nem mentünk akkor bele.


Te mikorra vagy kiírva, van választott dokid?

2014. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
január 25... van dokim. ma megyek szülőszoba látogatásra, kíváncsi leszek, hogy mit fognak mondani... ezt a nincs fájdalomcsillapítás dolgot nem értem. meg fogom kérdezni, hogy ha én megveszem a fájdalomcsillapítót, akkor sem adják be? - gondolom költségtakarékosság miatt nincs - de ez számomra nonszensz... nem a vágóhídra megyünk b..sza meg...
2014. nov. 19. 12:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát igen :/

Írd majd meg légyszí, hogy mit mondtak!

Kinél fogsz szülni?

2014. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ez engem is érdekelne,én január 21.re vagyok kiírva.Mi is ma készültünk menni szülőszoba látogatásra,de sajnos tönkrement egy vezeték a falban,és muszáj volt megvárni a villanyszerelőt...így jövő héten megyünk.Kérlek írd meg,neked mit mondtak,mert kíváncsi vagyok,hogy esetleg van e eltérésben ebben is,hogy kinek mit mondanak el.A fájdalomcsillapításról egyébként én is olvastam régebben,hogy nem engedik.De a többi furcsa,mert néztem anno egy videót,és abban meg arról beszéltek,hogy mindenki eldöntheti,hogy kényelmes neki.

2014. nov. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem volt ma szuloszoba latogatas...majd jovo heten. Dr Szakacs Szilvia a fogadott orvosom. O azt mondta,hogy nincs fajdalomcsillapitas, homeos bogyot szoktak javasolni... szuloagyat lehet donteni feligulo helyzetbe... a tobbi nem igazan.
2014. nov. 19. 20:52
 6/10 Margit84 ***** válasza:
Kíváncsi vagyok én is, hogy majd mit hallotok szülőszoba látogatáson. Én úgy tudom hogy fájdalomcsillapítás 0 mert az osztályvezető a természetes szülés híve... Én már belenyugodtam ebbe..... én egyébként december-január fogok valamikor szülni (hivatalosan január 5-re vagyok írva). Nekem is van fogadott orvos dr. Schandl és szülésznő is, ő pedig Szabóné Farkas Ica. Majd mostmár, hogy mennem kell hamarosan NST-re ismét beszélgetek a szülésznővel erről arról, de anno amikor találkoztam vele a szülőszobán (16. hét) sok minden nem volt még fejben ami most már érdekel :)
2014. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Júniusban szültem Fehérváron. Nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. 1. baba volt, így vágtak, de nem volt vészes, igaziból nem is éreztem. Még így is repedtem egy kicsit. A szülőszék benn volt a szülőszobában, megkértem a párom hogy segítsen ráülni. Nem mondta senki, hogy nem szabad, de ez a vajúdás alatt volt. Szülni "teknősbékában" kellett. Nem tudtam volna másképp elképzelni, kényelmes volt. Szobatársamnak 2. szülése volt, ő kérhetett gátvédelmet.
2014. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teknősbéka a lehető legrosszabb póz a világon... semmit nem segít a gravitáció, csak húzza le a gerinced felé a babót... sokkalta jobb úgy, ha félig ülsz, ülsz, állsz, guggolsz... csak hát a dokiknak ez nem jó...
2014. nov. 22. 22:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Fazekas Anita doktornőről hallott vki?

Őt ajánlották,de semmilyen információt nem tudok,és a neten sem találok sokat..

2014. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam róla.

Viszont az jutott még eszembe, hogy szülésnél hány hozzátartozó lehet bent? Vagy nincs korlátozva? Nem az egész családot szeretném természetesen, de úgy lennék nyugodt, ha a férjem és anyukám is bent lehetne.

2014. dec. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!