Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hét 2 naposan szerintetek...

38 hét 2 naposan szerintetek meddig lehet bent tartani a babát? Inzulinos cukorbeteg vagyok, hipózgatok. Valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Amint betöltöttem a 38. hetet, befektettek a kórházba, és azóta hipózgatok, az inzulint egyfolytában csökkentgetik, de így se jobb.Tudom,elvileg a terhesség utolsó szakaszában ez előfordul, esetlegesen a lepény elégtelenségét jelzi. Az orvosommal beszéltem, tud róla. Figyelik a babát, naponta 2-szer van NST UH is volt tegnapelőtt, mindent rendben találtak, a méhlepény is 2-es volt. A dokim szerint várjunk még mert esetleg ha a 38. héten szülök, akkor légzési nehézségei lesznek a babának. Azt mondja, ha rossz az NST, vagy valami,azonnal szülök. Nem tudom mennyire táncolunk a kés élén. Valaki szült így? Jól sikerült?

2014. nov. 30. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A legkevésbé sem táncoltok a kés élén, nyugalom. Nekem éppen ekkor volt sürgősségi császárom volt, és valóban voltak légzési problémái a lányomnak, hála Istennek nem komoly, de volt. Egészen más hüvelyi úton spontán megszülni 38 hetesen, mint indítani/császározni a semmiből. A férjem orvos, ő is azt mondta, hogy a 40. hét előtt ha van rá mód, és nincs extrább indikáció, akkor érdemes várni még. Nyilván nem 39+5-nél, de 38+2-nél lehet.
2014. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocs nem voltam egyértelmű, császárom lesz, mert már volt egy császárom, és a doki a hüvelyi szülést nem akarja kockáztatni.
2014. nov. 30. 15:24
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elkezdtél hipózni, akkor valószínűleg napok kérdése és nem fogják tudni tovább tartani a terhességet. Én 39+0-ig húztam, de a cukorbeteg ismerőseim közül senki nem bírta eddig. A cukros kismamák általában a 37. hétig bírják, de ez már nem számít koraszülésnek. Ha ma megszülnél akkor sem lenne baj.
2014. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 piroska és a farkas ***** válasza:
Szakmailag nem tudok nyilatkozni, de mindig is úgy tudtam, h 37. héttől màr koraszülöttnek sem szàmítana a baba, és mintha azt hallottam volna h a légzés- tüdő szempontjàból a 8. hónap a veszélyes.Màrmint ha akkor születik.Ha figyelik a babàt naponta többször is, biztos kiderülne ha gond lenne vele, ennek ellenére ha én ebben a helyzetben lennék, lehet h azt érezném h jobb lenne neki kint mint bent, ugyanakkor ha jó szakember az orvosod, akkor megpróbàl együttműködni a természettel, és esélyt adni a babànak, hogy akkor születhessen amikor ő akar. Végülis a kérdésedre azt histem, nem vàlaszoltam :), de ismeretlenül is minden jót Nektek, hajrà!
2014. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A fiamat is a 38. hét elején szültem, semmi baja nem volt.
2014. nov. 30. 15:27
 6/18 A kérdező kommentje:
Azóta megit beszéltem a dokimmal, azt mondta, hogy azéfrt nem feltétlenül várjuk meg a pénteket,ekkor tölteném be a 39. hetet.
2014. nov. 30. 15:56
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többek között pont a cukorbetegség miatt lett programozott császárom a 38. hét betöltésekor. A dokim és én is egyet értettünk abban, hogy a lehető legkevesebbet legyen a baba a neki nem megfelelő közegben. Azt mondta, 38. héten már egy érett magzatról beszélünk, kisebb az esélye a születése utáni problémának, mintha tovább marad bent. Bár nekem fordítva volt, emeltük az inzulint folyamatosan, de csak nem akart rendeződni a vércukrom.

Első gyermekem is 38. hétre született, természetes úton, vele sem volt gond.

2014. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%

Kedves kismama.

Nyugodj meg, semmi gond nem lesz a babával. Ő már egy teljesen kèsz kis emberke! (Tapasztalatom szerint.)

A 36-37.hèttől bármikor megszülethet( nem valószinü a lègzèsi gond). Ha nehèz a cukrod beállítani akkor sokkal jobb neki kint, ahol a tápanyagban nincs hiány sem többlet( magas cukor miatt). Sok boldogságot a picihez!!!

Egy 29 ève cukros ès 5 egèszsèges gyerköc anyukája.

2014. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as,köszönöm a bíztató szavakat. A többi orvos az enyém kivételével szerintem arra hajlik,hogy legyen meg a baba minél előbb. Kíváncsi vagyok eddig aszalják bent...
2014. dec. 1. 08:40
 10/18 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 babámat 2-es típusú diabétesszel szültem.

Nálam pont fordítva volt, mint nálad, folyamatosan emelni kellett az inzulinomat. Mindkét terhességet 50 egység körüli HumulinR-rel fejeztem be. (Amúgy is inzulinos vagyok).

Nálam 2 héttel a szülés várható ideje előtt indították, tehát 38. hétre születtek. A doki nem mert tovább kockáztatni.

Hozzá kell tennem, hogy az eredeti, vidéki kórházban, ahol szülnöm kellett volna, alapból császároztak volna, míg Pesten ezt nem tartották indokoltnak, sőt ellene voltak.

Végül Pesten szültem, folyamatos kontroll alatt, a babáknak tökéletes volt a vércukorszintjük, szóval jól csináltuk mindkétszer.


Azt még muszáj hozzátennem, hogy bár mindkét baba rendben volt, valamilyen szintű izomtónus problémájuk azért akadt. Hónapokig jártunk Dévényre mindkettővel, és ott tudtuk meg, hogy 2-3 hónaposan minden cukros anyuka babáját meg kellene nézetni Dévényessel.

2014. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!