Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Visszavágyom aerobicozni,...

Visszavágyom aerobicozni, mikor mehetek először? 3 hete szültem.

Figyelt kérdés

sziasztok! egészen a szülés napjáig tornáztam, jártam ugyanarra az aerobicra, mint terhességem előtt - persze orvosi beleegyezéssel. nagyon hiányzik a mozgás és az ottani társaság, alig várom, hogy újra mehessek. ez lenne az egyedüli program, amikor a gyerekeim nélkül "leléphetek" otthonról és igazán ki is kapcsol, még ha előtte halálosan fáradt is vagyok.

szerintetek mikor "szökhetek" el ismét? egyébként a kislányom nem szopik, üvegből kap tejet és tápszert, azt hiszem, a mozgás ezen a tejmennyiségen már nem tudna rontani...

Köszi, ha elmondjátok a véleményeteket!


2010. jan. 31. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt mondják minden ilyesmivel meg kell várni a hathetes kontrollt:-(

2010. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem is várd meg a 6 hetes kontrollt, még gyógyul a szervezeted! Hagyd regenerálódni, nehogy pl.méhsüllyedésed legyen emiatt.
2010. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
6- 8 hét a minimum. Azért egy 3 hetes baba mellől én még nem "szöknék".
2010. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia! én teniszezem, a hat hetes kontroll után kezdtem újra. de akkor már nagyon hiányzott, majdnem jobban, mint a szex :P szóval tudom mit érzel...(mondjuk én akkor már ugye hónapok óta nem voltam teniszezni, lehet azért...de számoltam a napokat rendesen :)) de azért a 6 hetet várd meg, érdemes.
2010. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A 6 hetet szerintem is várd meg, de addig elkezdhetsz már gyermekágyas tornákat, tele a net vele.

Egyébként az intenzív mozgás 3 hónapig kerülendő, mert annyi a spontán szülés után a teljes belső regeneráció.

A dokim, védőnőm, gyerekorvos mind ezt tanácsolta, de 6.héttől fokozatosan el lehet kezdeni visszaállni.

De én sem mennék még egy 3 hetes gyerek mellől el.

2010. febr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem értem miért írják sokan, hogy ne menjen el 1 3 hetes gyerek mellől, ha nem szoptat? utána meg jön a "jaj, de bezárva érzem magam", "elhanyagol a férjem", "nem járok soha sehova", "megőrülök itthon" és hasonló panaszok. ennek kell idejében az elejét venni.
2010. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tornáztam a szülés napjáig, aztán a 6. héttől újra. Azt mindenképpen várd meg!
2010. febr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

csak, hogy világos legyen, a kislányom most három hetes, amikor már ismét el tudok menni tornázni kb. két-három hónapos lesz - ha szerencsém lesz. mert egy órára elmennem itthonról nem kevés szervezést igényel majd.

van egy 15 hónapos kisfiam is, az elmúlt 1 évben nem volt más "egyéni" programom, mint a torna.

és mind a két babám érdeke, hogy ne csavarodjak teljesen be itthon.

nagyon várom a tornát, azért tettem fel a kérdést, mert többektől hallottam én is 3 hónapot, de még fél! évet is. az, hogy aztán mikor jutok el, sajnos más lapra tartozik... :)

Mindenkinek jó egészséget!

2010. febr. 1. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen Igazad van!!!! Ahogy a dokid engedi menny el tornára, ha az téged kikapcsol és megnyugtat!!!!

Én sajnos csak 5 hónapos korától tudok újra steppelni(császár+nem tudott ki vigyázni) de most hogy újra mehetek új ember lettem:-) Ezt a családom is érzi, és örülnek neki:-)

Az hogy egy nap elmész 1-2 órára semmi "traumát" nem okoz a picidnek!!!! Különben is szokja meg hogy sokan vannak akikre számíthat:-)))

Nekem is 2 gyerkőcöm van itthon, tudom milyen:-)

További Jó babázást:-)

2010. febr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!