Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már a Bajcsyban le...

Aki szült már a Bajcsyban le tudná nekem írni konkrétan a menetét? Minden érdekel, két hetem sincs hátra!

Figyelt kérdés

sziasztok..

sajna nincs ismerősöm aki szült volna a bajcsyban,és nagyon érdekelne minden. szoktam járni oda vérvételre,uh-ra,látom,hogy baba-mama barát kórház,és a babákat tologatják,anyukákkal lehetnek,de engem a szülés előkészítés,illetve az alatti rész érdekelne.

Kardos a fogadott orvosom,de a karácsonyi hétre szabin van,és 25.-re vagyok kiírva,ezért érdekelne pl. az ügyeleten lévő szülés..

Hány perces fájásokkal menjek be,adnak-e kórházi hálóinget,apának fizetnie kell-e valamit a szülőszobán? (hallottam valami 7ezres apa csomagról)

Adnak-e beöntést,ha igen hogyan? Kérhetek-e EDÁ-t? A gátvarrásnál adnak-e érzéstelenítőt? hány napig kell bent lenni?

Szóval sokminden érdekel :D előre is köszönöm,aki segít.


2014. dec. 11. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:

40+5 napra fektettek be. Aznap megvizsgálat egy orvos, reggel este NST, délelőtt UH volt, délután oxitocinos próba volt. Másnap is reggel este NST, ekkor egy főorvos is megvizsgálat és mondta h szerinte mostmár indítani kéne mert kevesebb a magzatvíz mint kéne. Beleegyeztem h harmadnap indítsanak. Így harmadnap reggel 7kor mennem kellett a szülőszobára, akkor kaptam beöntést, nem fáj, asszem fél liter langyos vizet engedtek be a popsi lyukon, utána kb fél órán keresztül jött jött (vigyél wc papírt mert nem adnak.) Na amikor azt érzem h minden kijött visszamentem, jött az orvos megvizsgálat, mentünk burkot repeszteni, ez nem volt kellemes, olyan hangot hallottam mint mikor a tojás héja törik. Vissza megint, kaptam nagy betétet csak úgy folyt kifele, be is kötötték az oxitocint. Reggel 9től 3ig kaptam a rendes adagot, de mivel nem nagyon jöttek a fájások, így erősebbet és nagyobb adagot kötöttek be. Este 8kor az éjszakás orvos és szülésznő is mondta h ebből sosem lesz szülés. Így 8:45kor megcsászároztak. Engem nem vittek vissza a szobámba hanem maradhattam bent a szülőszobán, fájdalomcsillapítót bármikor kérhettem. Császár után még maradhatott a párom meg a baba is kicsit de aztán baba ment az örzőbe, párom haza. Reggel vittek vissza a szobámba. Mikor párom megjött ő hozta a babát ki az örzőből. Onnantól kezdve végig ott lehetett a baba, de bármikor be is vihettem. Apának nem kell semmit venni, cipőre kap lábzacskót ennyi. Kórházi hálóing nincs, abban szülsz amiben akarsz. Rendes szülésnél 3 napot, császárnál 4et.

Leírtam nekem mi volt, ha érdekel a császár menetéről is írhatok. Ez kicsit más mint kérdeztél de ez is lehetséges. Szülésznők nagyon aranyosak voltak. Ügyeletesnél szültem. Februárban volt, úgyh nem olyan rég sztem nem változott azóta.

2014. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! természetesen a császár is érdekel! :)
2014. dec. 11. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem császárom volt a Bajcsyban a dokim nem jött el a szülésre úgyhogy az ügyeletes műtött. Hálóingem volt, az apának nem kellett semmit fizetni a szülőszobán. Én reggel 10-től az ikeás szobában voltam, végül éjfélkor műtöttek. Adtak beöntést, mire gondolsz konkrétan hogy hogyan? Ha este 6 ig szülsz, akkor harmadik nap mehetsz haza, ha 6 után akkor negyedik nap. Tehát ha hétfőn reggel 8-kor szülsz, akkor csütörtökön mehetsz haza, ha este 8 - kor akkor pénteken.


Nyugodtan írj ha kiváncsi vagy még valamire

2014. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A beöntésnél arra gondoltam,hogy hogyan,hogy fekve gondolom.. de mivel? :D legalább közel a wchez csinálják?:P
2014. dec. 11. 16:36
 5/10 anonim ***** válasza:

2x szültem ott,mindkét esetben simán.

Az elsőnél volt dokim,és szülésznőm.Elfolyt a magzatvizem bementünk,megvizsgát egy doki ameddig az a dokim,és a szülésznőm nem jött meg.Megállapította,h valóban elindult a folyamat.Amint megjött a szülésznőm,szintén megvizsgált,megcsinálta a beöntést,egy vékony csövet nyomott a végbelembe,és kb 2 liter langyos vizet nyomott be :D Hát mindkét esetben mákom volt,mert letudtam csapni a wc-re mert a szülőszobán csak 1 wc van. :P Nyilván 1x-re csak 1 embernek adják a beöntést,de nekem többször kellett tőle.Nem kellett "apa csomagot" fizetni,az apukák saját ruhában lehetnek bent,max papucs kell,vagy cipőre húzható "zsák".Az Eda-ról nem tudok nyilatkozni,mert nem kértem.A gátvarrásnál adnak érzéstelenítőt,de én még így is éreztem


A másodiknál már előzőnap befeküdtem a kórházba,végül 6 perces fájásokkal sétáltam a szülőszobára.Itt már nem volt fogadott dokim,és szülésznőm sem.A szülésznő nst-t csinált,áltta a fájásokat,felébresztette a dokit,megvizsgált,utána szitén jött a beöntés,zuhany,és elfoglalhattam a szülőszobát.Kicsit megint nst-re tett a szülésznő,utána sétálgathattam.Megmondom őszintén,hogy az ügyeletesek sokkal emberibbek voltak mint a fogadott dokim,és szülésznőm.Ha érdekel még valami nyugodtan kérdezz

2014. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
engem még pl az érdekel,hogy ha fájásokkal indul a szülés,mikor folyik el a magzatvíz? valamikor éppen amikor ülök a kocsiban,vagy már bent a kórházban a szülőszobán,esetleg ők repesztenek burkot?
2014. dec. 11. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem reped meg,akkor egy idő után megrepesztik,de ez nagyon változó kinek,hogy alakul.
2014. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves 3.! Megkérdezhetem, ki volt a dokid, aki nem ment el a szülésre??? Ilyen is van??
2014. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2x szültem eddig ott, a nagyobbiknál indítva, 40+5-re, a kicsi magától indult 40+3. napra. MIndkétszer simán. Mindkétszer fogadott orvossal és ügyeletes szülésznővel. A magzatvíz elfolyása lutri. Nekem mindkétszer burkot kellett repszteni, másnál meg otthon elfolyik. Rosszabb esetben útközben. Edát nem tudom. Beöntést ki lehet bírni. Ne félj tőle, próbáld viccesen felfogni és akkor nem katasztrófa. A kicsi gátvédelemmel született, a nagynál vágtak, igen, kaptam érzéstelenítő injekciót. Hazamenetel úgy van, ahogy előttem már írták.
2014. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :)
2014. dec. 14. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!