Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Méhszáj tágitó tablettával...

Méhszáj tágitó tablettával inditották a szülésedet? Elmeséled, hogyan zajlott?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így indult.Felmentem a szülőszobára,ott megvizsgált a doki.Vártam,hogy mikor rakja fel a zselét,de már kész is voltunk.Aztán rövid idő múlva elkezdtem görcsölni,nem volt közte szünet.Aztán kiderült,hogy semmit nem tágultam,így császár lett a vége.
2010. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 perces fájásokkal(gyengék de rendszeres 2 órája)mentünk be a kórházba,ott a doki azt mondta,h 1cm-re vagyok nyitva és semennyire sincs megrövidülve a méhnyak,úgyhogy kaptam egy ilyen tablettát.Nem is éreztem mikor feltették,ill. előtte pont elment a magzatvizem is.Azt mondták,h 6 óra mire hatása lesz,a férjemet még haza is akarták küldeni,h majd szólnak ha lesz vmi.Hát,jó hogy maradt!Mert a tabletta után 1/4 órával jól beerősödtek a fájások és sűrűk is voltak,úgyhogy én nem tudom,h aztán ennek volt-e köszönhető de nagyon gyorsan tágultam.A doki nem is gondolta,mert a felhelyezéstől 6 órára már megvolt a lányom!
2010. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elfolyt a magzatvíz, de csak 1 ujjnyira voltam nyitva.Doki miközben felrakta, szerintem tágított is, mert annyira fájt, hogy üvöltöttem.Na persze nem indított be semmit, még az oxi se, úgyhogy császár lett.
2010. febr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy indult a szülésem, mint az előző válaszolónak: elfolyt a magzatvíz, de csak 1 ujjnyira voltam nyitva. 16:30 körül tabletta, oxitocin vénásan, minek következtében sűrű, nagyon erős fájások után 21:00-ra megszületett a kislányom természetes úton, de csúnyán Miért kérdezed?
2010. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...de csúnyán szakított mindent.
2010. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én zselé kaptam.

Feltette a doki,aztán vagy 2 órát feküdtem a CTG.n,hogy minden rendbe van-e.

Aztán fel a szobába,hátha éjszaka megindul a szülés.

Nem indult,másnap császároztak.

2010. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9kor NST és méhszájvizsgálat volt. 1 cwntire voltam nyitva. Felrakták a tablettát és 2 órán keresztül NST volt. Utána visszamentem a szobába. Délben fájni kezdett lent, belül a méhszájnál. Szabályosan jött a fájás 3 percenként, viszont 10 másodpercig tartott.

Fél 2re amúgyis vissza kellett mennem NST-re.A nővér mondta, ne vigyem még a szülőszobai cuccaimat,mert ez nem fájás. Mégis elég nehézkesen mentem át a szülészetre. Volt egy 10-15 perces NST,majd megvizsgáltak, 2 centi.

2kor beöntés, wcn ültem 40 percet,és egyre jobban fájt. Utána zuhanyoztam fél órát, már alig álltam a lábamonm úgy fájt a fájás. Utána NST, vizsgálat, 6 centi.

Fél 4kor burkot repesztettek, nem kelhettem már fel. A fájások nagyon erősek voltak, de 5 percesek lettek, viszont tovább tartottak, már tolófájás volt,de nem nyomhattam. 4 óra 10kor nyomtam először. A negyedik nyomásnál mondta a dokinő, hogy még 2 nyomás és kint a baba. De olyan jól haladtunk,hogy a következőre kicsusszant.

A fájásaimat a gép nem mutatta,mert a pocakom nem feszült, csak a méhszájam fájt.

Túlhordás miatt indították, és második szülés volt.

2010. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!