Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miféle szokás az a kórházban...

Miféle szokás az a kórházban hogy a csecsemős nővér/gyerekorvos az 1napos újszülött szájába dugja az ujját hogy az ne sírjon míg vizsgálják? Máshol is csinálnak ilyet?

Figyelt kérdés
Totál kiborultam tőle, hogy ilyet csinálnak egy kórházban, ahol annyi a baktérium, amivel szemben egy csecsemő olyan védtelen. Azóta azon idegeskedek, nehogy kijöjjön rajta valamilyen fertőzés.
2014. dec. 25. 19:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokfelé. :) Angliában szültem, és a gyerekorvos, miközben vizsgálta néha a szájába dugta a kisujját, hogy ne sírjon. Viszont itt minden ágyon van nyomós kézfertőtlenítő. És a vizsgálat előtt használta.

A csecsemős nővér (inkább itt szülésznő) is bedugta az ujját a kislányom szájába, amikor rosszul kapta be a cicit. Így oldotta a vákuumot, amit a kislányom csinált.

De nekem eszembe sem jutott, hogy baj lehet. ÉS nincs is, már 1 hónapos és kutya baja.

Szerintem tök feleslegesen idegeskedsz rajta, ha eddig nem lett beteg, már nem is lesz ettől.

2014. dec. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, nálam 3 éve a kisfiamnak csinálta az orvos, bár nem azért, hogy ne sírjon, hanem, hogy tényleg az éhség miatt sír-e, vagy valami ilyesmi miatt, mert ott nagyon nehezen adtak pótlást a babának, és nézte mennyire kap rá, milyen erővel szívja. Hát én is lestem, de hirtelen akkor valahogy fel sem fogtam igazán, viszont utána itthon többször is eszembe jutott az eset, és furcsálltam. De semmi baja nem lett szerencsére. Szerintem is fura dolog, de gondoltam, orvos létére csak tudja mit csinál.
2014. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk is csinálta ezt Szolnokon a csecsemős főnővér legszívesebben lekevertem volna neki egyet, nem csak ez miatt èrdemelte volna meg egyébként.
2014. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kellene ezen így felháborodni. Egy kórházban sokkal többet fertőtlenítenek, mint amit te valaha fogsz.

Nálunk is csinálta a gyerekorvos, eszembe sem jutott volna felpofozni miatta.

Akik így gondolják, minden egyes alkalommal fertőtlenítik a mellüket meg a kezüket, mielőtt a gyerekhez nyúlnak?

2014. dec. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

a mi háziorvosunk soha nem fertőtlenítette a kezét két gyerek között. és agyonfogdosta meztelenül, úgy fürdettem itthon a babát, mintha lepratelepről jöttem volna, és persze amikor újszülötthöz jött házhoz, szerintetek kezet mosott??nem tudtam, hoyg monjam egy orvosnak, bocsi arra a fürdő...


később a rendelőbe én vittem be magammal kézfertőtlenítőt, mielőtt levetkőztettem a babát előtte kentem be vele a kezem

legközelebb már ő is megmosta az orrom előtt.

2014. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Anglia szinten es az en gyerekeimet is ugy vizsgaltak. Itt kezmosas majd kezfertotlenites volt.
2014. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

engem azért háborított fel, mert nem tudom, hogy mikor mostak előtte kezet, a reggeli vizit során történt ez, amikor előtte már 20 másik babát végig fogdoztak az osztályon. 10 napja már ennek, most szegénykém nagyon szörcsög, krákog, persze nem biztos hogy attól van.

2014. dec. 26. 15:39
 8/17 anonim ***** válasza:
46%

Azért én nem szeretném ha a nyomós kézfettőtlenítős kezét nyomkodná a gyermekem szájába bárki is.

Olvassuk csak el mennyi az alkohol tartalma...

2014. dec. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
A gyermekek szervezetnek minél többféle dologgal kell megismerkedni a a fejlődés során, azért, hogy kialakuljon a védekezőképessége. Át kell esnie a kötelező betegségeken, fertőzéseken. Közhely, de mi gyermekkorunkban a homokozóban feketére játszottuk magunkat a kosztól, s bizony amikor megtöröltük a szánkat vagy az orrunkat, akkor ettünk is a homokból. Nem akarattal persze. S mire felnőttünk, hírből sem ismerünk olyat, hogy allergia, meg tejérzékenység meg a többi, modern kori rafinéria. Ha óvod mindentől a babát, akkor nem fog kialakulni a saját védekezőképessége, később minden kicsi nyavalya sokkal nagyobb bajjal fog járni, mert nem tudja legyőzni. A szervezet erre fel van készítve. A fehérvérsejtek, a limfociták pont ezért vannak. Persze az alap higiéniás dolgokat meg kell tenni, kézmosás vécé után, egyebek, de nem kell parázni. Ha iskolás lesz, úgyis megfogja a kilincset az után a másik után, aki éppen az orrát turkálta előtte nem? Ha egy éves lesz és felvesz a földről/szőnyegről egy játékot és a szájába dugja, mert te éppen egy másodpercre nem figyelsz, akkor szerinted megfertőződik? A gyermek öröm, nem stressz, nem kell azzá tenni.
2015. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelek akkor minél többet dugja az orvos az alkoholos ujját a gyerek szájába ( sőt akár alkoholos géllel átitatott játékot is adhatunk a gyereknek, vagy éppen egyenesen vodkát ) annál nagyobb az esélye hogy nem lesz alkoholista?

Aha...

2015. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!