Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthat 1 terhességi...

Mire számíthat 1 terhességi diabéteszes, kismama szüléskor cukrosan vagy ha más betegsége van?

Figyelt kérdés
Különbözik 1 cukros,és 1 nem cukros kismama orvosi el látása a kórházba?

2015. jan. 2. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én terhességi cukros voltam, de elég volt a diéta, nem kellett inzulin. A szülésnél nem volt semmi máshogy, de szülés után azonnal nézték a fiam vércukrát, és utána is többször nézték. Nekem meg diétás menüt hoztak, ami nagyrészt nem volt diétás, sőt. Ezenkívül semmi nem volt más, szülés után hat héttel kellett visszamennem terheléses cukros vizsgálatra és a diabetológiára.
2015. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy volt, ahogy az első leírta. Nekem inzulinozni kellett magam, de a szülés után már nem. Diétát tovább kellett tartani, és a 6 hét letelte után csináltak egy terheléses cukor vizsgálatot. Gyerek vércukrát többször ellenőrizték a születése után, mert a gdm-es anyukák babáinak vészesen leeshet születés után. Elméletileg a koraszülött osztályra került volna megfigyelésre, de nem volt hely, így jött velem a gyermekágyra :).

Baba rendben volt/van, nekem sajnos maradt a kettes típusú diabétesz, diétával gyógyszerrel.

A kórházi diétás menüről én sem tudok jót mondani, szakmaiatlan, siralmas, hagyjuk.

2015. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szülésnél minden ugyanúgy volt, a baba cukrát viszont azonnal és utána is többször ellenőrzik. Nálam szóba sem jött a további déta, 10:59-kor megszületett a kislányom, egy órával később - még a szülőszobában - megkaptam az ebédre járó kakaóscsigát. Hááát, nagy élmény volt, miután a 10. héttől végig diétáztam. Most a harmadik babánkat várjuk, sajnos már napi 3 inzulin is jár a diéta mellé, és nagyon-nagyon várom a "megölelős", no és a "kakaóscsigás"pillanatot! :) Kitartás!
2015. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!