Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismama szülés...

Diabéteszes kismama szülés után is diétás ételt fog kapni a kórházban, ill. naponta többször lesz vérvétel ellenőrzés céljából? Vagy mi a kórházi gyakorlat ilyen kismamáknál?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanazt az ételt kaptam mint a többiek és csak 6 héttel szülés után volt egy ellenőrzés.


Amíg terhes voltam nagyon sokat foglalkoztak velem, nagyon "szigorúak" voltak, de vajúdás alatt tán 1x mértek vércukrot és ezen felül egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy cukros vagyok-e vagy sem. Gondolom az inzulinosoknak azért más.

2010. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez azért megnyugtató, mert már nem is tudom mikor ettem egy jót, és az ujjam is olyan mint egy tűpárna.

Köszönöm a választ, akkor várom már a végét! :-) (35 h. kismama)

2010. febr. 1. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Szívesen!

A 36. héttől egyébként már jobb lesz, engem is ezzel bíztattak és bejött. Az utolsó 4 hétben már tudtam olyanokat is enni, amiket előtte nem, nem dobta már meg a vércukrom - persze a ch mennyiséget ész időpontokat akkor is be kell tartani.

Kitartás :)

2010. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igyekszem bet
2010. febr. 1. 20:19
 5/12 A kérdező kommentje:
Igyekszem betartani többé kevésbé sikerül is. Egy dolgot nem értek csak, hogy volt olyan, hogy a cukormérőm étkezés után 7,4-et mért, a vénás érték csak 6,0 volt. Ennyivel többet mért volna, vagy rossz a cukormérőm? Elég pontatlan én meg beparázok, ha 7 főlött van-és nem tudom valójában mennyi a vénás érték. Igyekszem kitartani, már tényleg csak az vígasztal, hogy nincs sok hátra :-) Köszönöm a bíztatást! szia
2010. febr. 1. 20:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Ebben nem nagyon tudok segíteni, mert én 2x is leellenőriztem a saját gépem és egy-két tized eltéréssel minkétszer ugyanazt mutatta , mint a vénás.

Ugyanazt az adott étkezést mérted rögtön a vénás vérvétel előtt vagy után?

2010. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, eddig 2-szer voltam diabetikus tanácsadáson, de nagyon nagy eltérések voltak az általam mért és a vénás érték között. (kb. annyira, mint amit az előbb írtam) Egyedül az éhgyomri mérés ami közelít a vénás értékhez. Mindig ugyanazt az étkezés utánit mérem, amit vénásan is mérnek. Nem tudom miért van ez, ha meg szüleimén mértem, majdnem mindegy volt mit eszek-sütit is-nem ment 7 főlé. Lehet, hogy az én készülékemben van a hiba...?
2010. febr. 2. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Azok alapján amiket leírtál szerintem egyértelműen rossz a géped. Nem tudnád a szüleidét kölcsönkérni a terhesség végéig?
2010. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az lesz, mert eléggé bepánikolok, amikor ilyen nagy értéket mutat, és a vénás meg normális. Te is cukorbeteg kismama voltál?
2010. febr. 3. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, én is megszenvedtem ezt :)

Sajnos nem volt elég, hogy a megadott ch-mennyiséget eszem, adott időben, de pl egy falat fehérlisztes ételtől már az egekben volt reggel és délelőtt a cukrom. A végén majdnem inzulin lett, de aztán megúsztam.


Most remélhetőleg itt a 2. baba és elég nagy az esély, hogy megint diab lesz.

2010. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!