Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 6 hetes terhes vagyok. Akárhán...

6 hetes terhes vagyok. Akárhányszor megyek dokihoz, bármilyen céllal stresszelek. Már kezd nagyon rosszá válni. Hogyan javíthatnék a helyzeten?

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan mitől stresszelsz? A dokitól? Vagy a vizsgálattól? A vizsgálat eredményétől? Vagy magától a szituációtól? Szívesen adnék ötleteket, hogyan tereld el a gondolataidat a paráról, de ez elég kevés információ.
2010. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bármitöl...tök mindegy...az hogy ott vagyok,ki tudja meddig tart stb.És ha el kell mennem wc-re akkor el tudok e menni stb.Ilyenek.Nagyon rossz már.
2010. febr. 5. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Szaksegítséget kellene kérned egy pszichológustól, mert gyanús, hogy ez valamiféle fóbia (azaz indokolatlan és túlzott félelem).
2010. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor kezet foghatnánk.Én így csináltam végig a terhességet, sajnos.Tiszta para voltam, főleg a 12.héttől.Igaz nekem volt két vetélésem, és ez is közrejátszott.Már a védőnöhöz is idegbe mentem.Nem tudtam vele mit kezdeni.Sajna a végére felment a vérnyomásom is, lehet ez is közrejátszott, nem tudom.

Minden vizsgálat előtt tiszta ideges voltam, féltem hogy mi lesz az eredmény, de mondjuk elég volt a puszta tény hogy már megint dokihoz kell menni.

És most már örülök hogy nem kell menni:-)

Emiatt jelenleg azt is megkérdőjelezem hogy lesz e másik baba.De lehet legközelebb ahogy egy előttem válaszoló is írta, szakembert veszek igénybe, mert ez tényleg valamiféle fóbia, fehéköppenyszindróma, ilyesmi.

Mesélj nálad miben nyilvánul meg, előtte is volt e?Hátha ez is segít hogy kibeszéled kicsit.

2010. febr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig paráztam, nehogy kínos szituáció legyen a nődokinál...annyira, hogy mindig rám jött a kakilás a váróban és minden alkalommal gyorsan haza kellett mennem, hogy letusoljak és utána vissza a dokihoz. Mikor másodszor visszamentem, akkor már mindig minden rendben volt... ez idegi alapon van (én pl a suliba is mindig ajtó mellé ültem, mert attól paráztam, hogy ha óra közben rámjön a nagywc, akkor hogy megyek ki diszkréten...? ha sikerült az ajtó mellet helyet kapnom, akkor elmúlt a parám és nem kellett kimennem wc-re)
2010. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!