Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesélnéd a császármetszésed...

Elmesélnéd a császármetszésed történetét?

Figyelt kérdés

3 hetem van még addig, szeretnék felkészülni lelkileg, amennyire lehet.

Tudom, hogy minden szülés más, mert nem vagyunk egyformák, de mégis, nagyjából jó lenne tudni, hogy mire számíthatok.



2015. jan. 13. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2%
Honnan tudod már most, hogy császárod lesz?
2015. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
1: Van programozott császár, amikor valamilyen betegség miatt muszáj a császár.
2015. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2%
Igen, ezért kérdezem. Hogy mi miatt tudja 3 hétre előre.
2015. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Első szülésem, hosszú vajúdás majd amikor jött a kitolás közölte az orvos,hogy azonnal császár, akkor megváltásnak éreztem, feltették a katétert és toltak is a műtőbe ott beadták az érzéstelenítőt nagyon jó volt,hogy 2 nap után végre elmúlt minden fájdalmam, nem fáj semmi, csak ráncigálást éreztem, majd nemsokára rá kiemelték a fiamat, engem összevarrtak visszatoltak a szobába, 24órán át nem kelhettem fel, de én végig aludtam,az első felkelés nagyon rossz volt eleve alacsony a vérnyomásom akkor 80/50eket mértek, nagyon szédültem, baba mama szobában voltam, kicsit elhúzódott a felépülés,8ik napon szedtek varratot. Második szülésemnél tudtuk,hogy császár lesz, feltették a katétert ami borzalmas volt, nagyon feszített, így vártam másfél órát, közben lefojt az infúzió, bevittek a műtőbe, megkaptam az érzéstelenítőt, kis ráncigálás, és felsírt a lányom, ez másik kórház volt itt 8 után fel kellett kelni, de már tudtam,hogy milyen fájdalomra számíthatok,és tudtam,hogyan tudok a legkíméletesebben felülni, így sokkal könnyebben ment, itt a császár miatt 3 napig nem lehet a kismama baba-mama szobába, sokat tudtam pihenni, pár nap után már nagyon jól voltam, sokkal hamarabb felépültem,jah és nem szakadt le a derekam,mert kiegyenesedtem,uyg jártam, első szülésemnél nem egyenesedtem ki,mert feszült a varrat viszont a második naptól rettenetesen fájt a derekam.
2015. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az enyém szőrnyű volt! Ugyhog azt nem mesélem el. De ha programozott császáros leszel, a megbeszéld időre bemész,ott előkészítenek, a műttkben nagyon hideg lesz. Ott kapsz gerinc érzéstelenitőtt az kellemetlen.megvárják még elzsibbadsz és nem érzel semmit aztán vágnak.a babát pikk pakk kiszedik majd megmutatják neked.utánna egy 20perc még téged összevarnak és mehetsz az őrzőbe. Ott 12óra elteltével fel állítanak, az fájdalmas lesz.onnantól pedig pár hét és olya leszel mint rég. Remélem nem rémitetelek meg. Kitartást. És ne stresszelj rajta
2015. jan. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Programozott császárom lesz, már azelőtt tudtam, hogy teherbe estem! :)
2015. jan. 13. 12:20
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítenek! :)
2015. jan. 13. 12:22
 8/18 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy műtét után nagyon fogsz remegni, de elmúlik!
2015. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én végig természetes szülésre készültem, de túlhordtam a gyereket, nagyon fogyott a magzatvíz,lepény is öregedett, méhszájam meg semennyire se nyílt ki. A doki úgy döntött egy héttel a kiírt idő után,h akkor holnap reggel 8ra jöjjek császárra, ebből mindenképp az lenne akkor is ha megindítják.

Pár perc volt az érzéstelenítés, azon kívül, hogy kivették a babát nem éreztem semmit. Nálunk 6 óra múlva fel kellett állni és 2 nap múlva mehettem haza. Itthon mindent el tudtam látni, kb. csak 5 napig fájt a seb: első nap: szörnyű, második nap: egy fokkal jobb, de inkább feküdtem 3.nap:otthon már elláttam a babát:)

Ne aggódj,a programozott nem annyira veszélyes, mint a sürgősségi, mert ott előtte már beindult a szülés, és szegény nő ki tudja mennyi szenvedésen van túl.

2015. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Budapesten a Bajcsyban volt nekem. Természetesnek indult de császár lett a vége, lassan 1 éve volt de még nagyon emlékszem, jó élményként maradt bennem.

40+5 napra fektettek be, pont hétfőre esett. Aznap felvettek az osztályra, megvizsgáltak, NST-re, UH-ra kellett mennem. Délután megint NST volt és utána csináltak egy oxitocinos próbát. Másnap, kedden reggel-este NST volt, meg reggel megvizsgált a főorvos, mondta h szerinte szerdán indítsuk meg mert kevesebb a magzatvíz mint kéne, belementem. Így szerdán reggel mennem kellett a szülőszobára, lementem kaptam szobát, csináltak beöntést, utána fürödtem, burkot repesztettek, NST-re kötöttek és megkaptam az oxitocint is. 9-től 3-ig kaptam ezt az oxit, de mivel nem hatott és 2 ujjnál tovább nem nyiltam, kicsit kiengedtek sétálni utána egy erősebb oxit kaptam 8-ig, de mivel ezzel sem haladtunk így az éjszakás a császár mellett döntött. Ekkor jött a szülésznő befáslizta a lábam, infuziót kaptam mert semmi erőm sem volt már. Aztán vittek is a műtöbe, kaptam érzéstelenítőt a gerincembe, utana feltették a katétert, folyamatosan nézték a vérnyomáson közbe. Anesztes beszélgetett végig velem. Az egészből annyit éreztem h húzogatják a hasam. Amikor kivették a babát, megmutatták és rögtön vitték tisztítani meg megvizsgálni. Utána visszahozták hozzám pár percre, amíg engem kitisztítottak és összevarrtak addig a babát a páromnak adták. Műtét után visszavittek a szülőszobába, ott voltam egész éjjel. Párom és a baba velem voltak egy darabig utána bevitte a csecsemősökhöz, párom hazament. Reggel átvittek a szobámba mikor megjött a párom akkor hozta a babát is. Onnantól velem volt. Engem nem viselt meg lelkileg, örültem h végre kint van és foghatom. Nagyon gyorsan fel is épültem nem fájt a seb úgyh remek volt.

2015. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!