Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési terv - ezt tényleg...

Szülési terv - ezt tényleg figyelembe veszik, elolvassa bárki is a kórházban a szülés előtt, tényleg tartja magát hozzá a kórházi személyzet, amennyiben lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem tudom elhinni, hogy a kórházban majd bárki törődjön az én elképzeléseimmel; bevett dolog lenne, hogy megnézzék a szülési tervet, amit írok (pl Pocakosnaplóban lévő minta), vagy ez csak arra való, hogy a kismamát megnyugtassa és előre örüljön a készülődésnek?

Ha azt húzom alá, hogy ébresszenek fel minden alkalommal, ha ha sír a baba, tényleg azt csinálják? Vagy pl. hogy egész nap velem lehessen? Vagy hogy fotózni akarok, meg apuka vágja el a köldökzsinórt? Ilyen van Magyarországon, hogy én döntöm el ezeket? Vagy ez a terv csak a nyugalom illúziójára szolgál, hogy kezemben tarthatom majd a dolgokat?



2015. febr. 8. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ezeket nem kell leírni, csak megbeszélni az orvossal.. az, hogy veled lehet-e a baba, kórházfüggő, de ahol baba barát a kórház kérdés nélkül is veled lesz, így nem kell ébresztgetni ha sír, mert felébredsz rá :) fényképezni nálunk lehet, köldökzsinórt elvágni is, szóval tervet írni nem kell, csak megbeszélni az illetékesekkel mit szeretnél :)
2015. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem nagyon értem miről beszélsz. ez hol van?

nekem a babanaplómben a szülés részbe konkrétan utólag kellett megírni milyen volt a szülésem, nem előre és odaadni a kórházban. vagy nagyon félreértettem valamit :)


szülés után megkérdezik apukát, hogy elvágja-e a köldökzsinórt. ha ott van akkor megkérdezik. a csecsemősök meg bemennek hozzád és megkérdezik, leadod-e a babád míg pihensz vagy marad? erről nekik naplót kell vezetniük, szóval ezt se te írod meg, hanem ők nyilvántartják. az, hogy fotózni akarsz, a magánügyed. nem múzeum ez, hogy engdéllyel kattintgass

2015. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi, de miért nem olyan válaszol, aki érti a kérdést?

Nem babanapló, hanem "Pocakosnapló" Simó Tímea, 38-39. o. Azt írja, érdemes kitölteni, mert ez iránymutatás a kórházi személyzetnek is. Itt van netes változatban is: [link]

"...az orvosodnak, a kórházi személyzetnek is támpontot nyújt. Előre tájékoztatja őket, hogy milyen környezetet, milyen beavatkozásokat szeretnél, vagy nem szeretnél a vajúdás, a szülés és a kórházban eltöltött időszak alatt."

Erre kérdeztem, hogy ez valóban bevett dolog-e, hogy ilyesmit figyelembe vesznek.

Nyilván semmi se kötelező, nem mindenki csinálja, de a kérdés arra vonatkozik, hogy, ha megcsinálom, van-e értelme, törődnek-e vele, odaadhatom-e a kórházban, fogják-e tudni, mi ez.

2015. febr. 8. 15:50
 4/14 anonim ***** válasza:

Nrkem is van pocakosnaplóm! :)

Én nem írtam de így utólag már azt hiszem ott abban a pillanatban nem azzal fogsz foglalkozni hogy én így akarom vagy úgy akarom hanem hogy mindegy mi van csak legyél már túl rajta... az orvos és a szülésznők... nos engem körbe röhögtek volna :D

2015. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

de ha van valami külön kívámságod akkor arra előtte figyelmeztesd a dokidat! Mondjuk ez nálam úgyszintén nem jött volna be mert a fogadott dokim oda se ért.

2015. febr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az a legtisztább ha az orvosoddal megbeszélsz ilyeneket. Sztem elég ciki lenne a fájások közepette benyújtani egy papírt, tele a te kívánságaiddal :) külföldön ez igy lehet üzemel..
2015. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, pont ezért kérdeztem. Mert a pocakosnapló azt írja, hogy nyomtassam ki és vigyem be, de félek, hogy hülyének néznének egy listával.

Ugyanakkor abból a szempontból nem hülyeség az ötlet, hogy nem tudom minden dolgozóval külön megbeszélni, hogy mit akarok, meg senki nem fog rá emlékezni, de ha pl ez egy bevett szokás lenne, hogy sokan szoktak ilyen tervet készíteni, és már várnák, ott lenne a kartonom mellett, és belepillantanának, akkor nyilván hasznos lenne...

De ezek szerint akkor nem valami elterjedt a dolog, nem kell túlbuzgónak lenni. :) :(

2015. febr. 8. 16:09
 8/14 anonim ***** válasza:

nem gond nem lesz abból, ha kitöltöd, megmutatod a szülésznődnek, orvosodnak, meg tudjàtok beszélni hogy mi tartható és mi nem. Tudj arról, hogy nem biztos hogy nem vàltozik a program.

Nem divat amúgy itthon még, de nem is lesz soha az, ha senki nem csinàlja, mert màsok sem.

2015. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. azért válaszoltam, mert érdekelt mi ez... bocsáss meg kérlek! :D


elolvastam és ja, talán a túlbuzgó a legjobb szó rá :)


olyan butaságok vannak benne :) na meg mindent előtt tájékoztatnak és megtagadhatod vagy megkérdeznek. de pl. ha te beírod a kívánságlistádra idézem: "Szeretnék még magam körül látni (pl. virág"

komolyan, ez a magyar eü, kutyát nem érdekel, hogy te virágot akarsz-e látni! :)

idejük sincs ilyeneket olvasni. a kartonod meg mondjuk nem is kerül a csecsemősökhöz, se a szülésznőhöz.

ez max arra jó, hogy magadnak felírd, nehogy elfelejts pár dolgot. de első szülőnek aztán tényleg felesleges, mert nem tudhatod abban a helyzetben mire vágysz :)

én alternatív szülőszobában akartam lenne... mikor beértünk, én csak egy ágyat kértem mert már állni se tudtam annyira fájt :) nemhogy labdán ugrándozni! :) valaki meg nem akar semmi extrát, aztán ő meg 2 percesekkel is a labdán rugózik... :)

ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ez egy olyan élethelyzet ahol magadon kívül vagy, így csak ott derül majd ki, hogy mit igényelsz, nem tudod előre se elképzelni se kitalálni :)

2015. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szülési terv van most is, csak nem minden kórházban és nem minden orvosnál. Ha ragaszkodsz hozzá, keress olyan dokit és helyet, ahol ezt elfogadják és ezek szerint látnak el. Azt gondolom, szülési tervet elsősorban azok készítenek, akik például nem akarnak felesleges császármetszést, gátmetszést, beöntést, stb. így első kanyarban szerintem bababarát kórházakban gondolkozz. Szerintem jó, ha tudatosan készülsz erre, ezt megteheted dúlával is, ők tudnak olyan orvost ajánlani, ahol mindez sikerül.
2015. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!