Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adjak pénzt a fogadott szülész...

Adjak pénzt a fogadott szülésznőnek és dokinak a vizsgálatok alkalmával? Nem magánrendelés!

Figyelt kérdés
Időnként bejárunk a SOTE-ra amikor ügyeletes a szülésznő és megcsinálja esténként a CTG-t/ NST-t. A doktornő szintúgy az ultrahangot. (Napközben nehézkes apa nélkül, a 16 hós kisfiam miatt). Ilyenkor elég lehet egy doboz bonbon vagy adjak pénzt is. A szülés után fognak kapni pénzt, hogy mennyit azt rám bízták mindketten.
2010. febr. 11. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam az enyémhez, de én pénzt csak szülés után adtam, viszont vittem mindig valamit, egy csokit, sütit, bonbont. Szerintem ne adj pénzt, utólag úgyis kapnak.
2010. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen egyetértek az előző válaszolóval, de én adtam:-)))

Szerintem nem gáz ha nem adsz! Nekem megnyugtató volt adni. Nem éreztem magam kellemetlenül, de ez csak az én hülyeségem:-((

2010. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a kórházban nem adtam a dokinak (utolsó hónapban hetenkét találkoztnk), a magánrendeléseé kapott csak.

De nem is hiszem, hogy elvárta volna.

Amúgy nálunk actg a terhesgondozóban volt, ott nem szülésznők csinálták, hanem akik a laborokat.

Csak fel kellett vinni a papírt memutatni és aláíratni a dokinak/val.

Fogadott szülésznőm egyszer nem volt, 2x szültem ugyanabbab a kórházban.

A szülés után a szülésznők kaptak pénzt (5 ill 10 ezret).

2010. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most hétfőn voltam először NST-n, és fogadtam szülésznőt, Ő csinálta meg, és a dokim is ügyeletes volt. És direkt így hozták össze, hogy mind a ketten ott legyenek. Én nem adtam nekik semmit, de úgy érzem, hogy el sem várják. Ami igen ritka, mivel a mai dokik pénzéhesek. Pláne itt Tatabányán.

Akihez én járok, Ő az eddigi legkedvesebb, legodafigyelőbb, és legemberségesebb orvos, akivel valaha találkoztam. Persze most ezek nagy szavak,de valóban így van. És amikor először mentem hozzá, az csak egy sima konzultáció volt, és hogy megismerkedjünk, de tartott vagy fél órán át. Aztán nem kért egy fillért sem.

Persze ez egy orvosváltás volt.És az előző doki 5000 forintot kért, csak a beszélgetésért, ami 10 perc volt. MAX.

Aztán voltunk a múlt héten megint magánrendelésen, ahol csinált egy UH-t, kaptam receptet, és 40 percig voltunk bent, és csak 5000 forintot kért.

Ez, a másik dokinál, akitől léptem, 15 000 lett volna. Úgy, hogy meg sem ismert a kórházban.

Na, bocsi hogy így belementem a részletekbe.

Sütit, vagy is tortát fogok Nekik csinálni, mindegyiknek külön,de majd csak szülés után.

A szülésznő is úgy kap, hogy egy ajándékcsomag, meg pénz. És a doki is.


Nos, könnyű szülést Nektek!


36+6 hetes.

2010. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én akkor is adtam neki ha a kórházba mentem hozzá. Heti kétszer jártam, de csak heti egyszer adtam 3000Ft-ot.
2010. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En nem adok, nem is kertek/fogadtak el. Mondjuk eleg keson valtottam orvost es fogadtam szulesznot, nem a terhesseg elejetol jarok hozzajuk.

Elso alkalommal kerdeztem a dokit, hogy mivel tartozom, azt mondta, hogy semmivel, hiszen korhazi rendelesen voltam, a biztositas fizeti. Soha nem is hivott at a rendelojebe. A szulesznohoz ctg-re jarok, vert is o vesz, vele egyeztetek mindig idopontot, olyankor hiv be, amikor o is es a doki is bent vannak. Neki is csak szules utan kell adnom, elore nem.

2010. febr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!