Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tachykardia esetén mennyire...

Tachykardia esetén mennyire veszélyes a hüvelyi úton való szülés?

Figyelt kérdés
A pulzusom nyugalmi állapotban 130 is szokott lenni, valamelyik nap a szívem kihagyott 3-4 percig (először terhesség alatt). Nincs szervi bajom, voltam párszor kivizsgáláson. Nagyon meg vagyok rémülve, nem tudom, hogy a hüvelyi vagy a császározás-e a jobbik megoldás. 38hkm
2015. febr. 11. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A belgyógyászati vizsgálaton kiszűrik, ha problémád van. Konzultálj az orvosoddal erről!
2015. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
A nyílt hasi műtét sem túl keringésbarát dolog ám!
2015. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

3-4 percig???

4 perc után beáll a klinikai agyhalál, ne viccelj már!

2015. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt. A háziorvos szűrte ki elsőnek, hogy szívzörejem van. Elküldött kardiológiára és azt mondták, hogy tachykard a szívverés. Nálam a kardiológus azt is mondta, hogy ez annyira nem vészes, engedélyezi a természetes szülést. Háziorvos is mondta, hogy szülhetek természetesen. Végül meg is szültem egy éve, semmi gond nem volt.
2015. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as! Szerintem úgy értette, hogy kihagyott a szívverése, de nem folyamatosan 3-4 percig.
2015. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3-4 percig tartott az extraszisztolé, tehát annyi idő alatt pár ütés után kimaradt egy, majd egy nagyobb dobbanás követte a kimaradást.

Annyira meg vagyok rémülve, hogy már a császározáson gondolkodom, ha ezek a dolgok megnehezíthetik a szülést, vagy ne adj ég életveszélybe kerülhetünk tőle (valószínűleg nagy butaság).

2015. febr. 11. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:
38%
Szia. Az extraszisztolé egy természzetes éllettani jelenség. Mindenkinek van. A tachikardiara meg lehet szedni terhesség alatt is betablokkolót és akkor beáll a pulzus. Èn is szedek pedig fiatal vagyok de nekem is ilyen magas volt a pulzusom. A csàszàrt felejtsd el...
2015. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a kardiológus mit mond? Vagy nem kellett a terhesség alatt ekkora pulzussal hozzá is elmenned egy párszor?
2015. febr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Terhesség elején 2x volt rohamom amikor 180 körül volt a pulzusom, akkor voltam kardiológusnál és kiírt nekem verapamilt, azt az óta is szedem. Se ő sem pedig a nőgyógyászom nem mondott semmit a szüléssel kapcsolatban.
2015. febr. 11. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:
A műtétet sem magas vérnyomás, sem szívritmus zavar esetén nem favorizálják, csak ha muszáj (nekem is van, tudom). A műtét nagyobb trauma, és hoszabb ideig tartó, mint a szülés.
2015. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!