Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? Az orvosom szerint...

Mit tegyek? Az orvosom szerint nem indok a császárra a lézeres szemműtétem. A szemész szerint viszont igen!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, amit leírtam a kérdésben. A szemész szerint programcsászár lenne az indokolt, ha nem akarom, hogy visszaromoljon a szemem, de a fogadott orvosom (!) azt mondta, hogy lealább meg kellene próbálni természetesen. Aggódom, egyrészt nem azért fizettem 100ezreket, hogy megint rossz legyen a szemem, másrészt én a szemem világával nem szórakozok.


Mit tegyek?



2015. febr. 10. 10:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgy működik, hogy a doki elküld a szemészhez, és igazolással mész vissza hozzá, amin már rajta áll, hogy szülhetsz-e természetes úton vagy nem. Ezt már én is megjártam, nem lézeres szemműtétem volt, hanem Amblyopiám van.. Szerintem a szemész kell, hogy rámondja..
2015. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is úgy volt, ahogy az első írja. A nőgyógyász küldött el szemészetre, hogy vigyek igazolás arról hogy szülhetek e simán, vagy a császárt javasolja. Nekem a szemész nem találta indokoltnak a császárt, de végül egyéb okokból mégis az lett.
2015. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Azért a nőgyógyász ne mondja már meg, hogy nem lesz baja a szemednek, mikor a szemész azt mondja, hogy igen... Aztán ha "megpróbálod" a természetes szülést, akkor majd ő veszi észre a szemeden, hogy hú, most akkor megyünk császározni, mert bajok lesznek? Ki törődik egy szülésnél anyuka szemével? Max. figyelmeztetnek, hogy csukd be a szemed, mikor nyomsz. Én pontosan azért nem vágtam bele a szemműtétbe anno, mert eleve azt javasolták, 1 éven belül ne essek teherbe. Szóval, ha már így alakult nálad, akkor, bár természetes szüléspárti vagyok amúgy, én a progis császárt javasolnám.
2015. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
22%

Alapban mi baja a szemednek, mert csak annyi hogy rossz volt (nem láttál élesen) még nem indokolt a császárra. Esetleg mostanában műtötték meg?

Unokatesómnak szintén megműtötték a szemét az ikreit mégis simán természetes úton szülte meg.

Nekem nem volt műtétem, de a szemészem mondta (ezt unokatesómnak is javasolták), hogy ne erőből nyomjak (ugyanúgy ahogy műtét után sem javasolt nehéz súlyt emelgetni), hanem csak a hasi résznél, illetve amikor nyomni kell csukjuk be a szemünket, ezzel elkerülhető a megerőltetés.

Bár a szemészt azért nem értem mert azért a császár és a programozott császár között is van különbség. Még ha javasolja is a császárt, azért jó lenne megvárni (persze ha nincs semmi gond, bár a nőgyógyász gondolom akkor nem zárkózna el előle) míg beindul a szülés folyamata és akkor ha muszáj császározni.

Esetleg megkérdezhetsz más szemészt, nőgyógyászt is ők hogyan látják a helyzeted.

De mint mondtam alapban az hogy volt egy műtéted nem indokolt a császárra.

2015. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A szemészorvosod ezt írásba is adta?
2015. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szemész ezt írásba adja, az orvosod meg nem hajlandó a császárra, akkor orvost kell váltani!
2015. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
Szintén nem vagyok császár párti, bár igen, döntse el mindenki maga... De ez szerintem pont az az eset, ami indokolja a császárt. Főleg ha a szemész is azt mondja. Ez nem játék. Ha az orvosod továbbra is köti az ebet a karóhoz, válts. Természetesen a szemésztől kérj írásos igazolást.
2015. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Természetesen írásba adta, hogy jelentős látásromlás várható eröltetés hatására, ezért se értem a nőgyógyászt :S Két hónapja volt a műtét, igaz hogy már terhes voltam, de nem akartam úk időpontot, mert jó orvossal csináltattam, akinek sok páciense van. Orvosváltáson gondokozom... erősen.
2015. febr. 10. 13:00
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

orulj neki a dokid termeszetes szules parti

megoldas EDA kitolas alatt is igy semmi baja nem lesz a szemednek mert EDa tolni annyi ero mintha napi nagy wc intezned

2015. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Már bocs 9es és ha leválik a retinám és megvakulok??? Ha szemész azt mondja, hogy lehet, azzal nem kéne szembeszegülni. Az ország egyik elismert orvosa csinálta és ő tanácsolta a császárt is. Nem ezért vártam hónapokat meg nyúltam mélyen a zsebembe, hogy a végén olyan mintha nem is csinálta volna semmit! Nekem annyit nem ér egy természetes szülés, nem ezen múlik, milyen anyja leszek a gyerekemnek!! Vagy ez már önzőség, hogy egy vakulást nem kockázatok vagy "csak" azt, hogy visszaromlik a szemem??

Bocs, de ezen felhúztam magam! A normális válaszokat köszi!!

2015. febr. 10. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!