Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van bármilyen kutatás, tanulmá...

Van bármilyen kutatás, tanulmány, vagy akármilyen hiteles bizonyíték arra, hogy a babának jobb a természetes szülés a császárnál?

Figyelt kérdés

Nem provokációnak szánom, de én is szülés előtt állok és elgondolkodtam ezen.

Azt értem, hogy acsászárnak lehetnek mindenféle szövődményei, meg a felépülés tovább tart, stb.

De laikusként azt gondolom, hogy a babának jobb. Nem tud elakadni a szülőcsatornában, nem kell szenvednie, nem tekeredik a nyakára a köldökzsinór, stb.

Szóval ha választhatnék (sajnos nem választhatok), én a baba érdekében inkább a császárt választanám.


Miért ellenzik ennyire sokan? Bizonyítja valami, hogy a babának rosszabb, mint a természetes szülés?



2015. febr. 13. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Az Egészségügyi Minisztérium szakmai protokollja elég hiteles neked?


"Az elérhető bizonyítékok alapján a hüvelyi szülés biztonságosabbnak tűnik hosszú- és rövidtávon egyaránt. A méhen végzett műtétnek következményei vannak a következő terhességekre is. Végül pedig aggályos bevezetni egy mesterséges beavatkozást a szülés levezetésére a természetes folyamat helyett, orvosi indok és jóváhagyás nélkül."


Forrás: [link]

2015. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Vajúdás kezdete előtt elvégzett császármetszés esetén fokozott az újszülötteknél légzési rendellenességek kialakulásának kockázata, de ez a kockázat szignifikánsan kisebb a 39. hét után. Ezért tervezett császármetszést rutinszerűen nem javasolt végezni a 39. terhességi hét előtt. (B)

(Morrison JJ, Rennie JM, Milton PJ. Neonatal respiratory morbidity and mode of delivery at term: influence of timing of elective caesarean section. Br J Obstet Gynaecol 1995;102:101–6.))

Amennyiben nem ellenjavallt, tervezett császármetszést megelőzően legalább 2 órás, rendszeres fájástevékenység keltése javasolt oxytocinnal, mert így csökkenthető a légzési rendellenességek kialakulásának kockázata."

2015. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Bár engem már nem érint, és vitázni sem szeretnék, én nem választhattam. Azt mondom, hogy nem véletlenül "természetes" a természetes szülés, de nekem 3 védőnő egymástól teljesen függetlenül mondta azt, hogy jobb a babának a császár. Nem nyomódik és hasonló érveket hoztak fel, viszont nincs ideje felkészülni a születésre, csak kikapják.
2015. febr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

A császásrmetszés után a respiratorikus morbiditás esélye (légzési okok miatti halál) 3.5 szemben a hüvelyi szülés 0.5-jével. Nekem ennyi elég. Több, mint a duplája. (A 2.2-es táblázat a protokoll végén).


A védőnők képzése közröhej (elvégeztem), nincsenek a szakmai tudásnak azon a pontján, hogy meg tudják állapítani, hogy milyen hatással van a hüvelyi szülés és a császármetszés a baba egészségi állapotára. Véleményük egy laikus véleményével egyenértékű. Maradjunk az orvosi diplománál, minimum (!), bár még ez sem mindig garancia arra, hogy az illető halad a korral és a szakirodalommal is.

2015. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Kivéve,ha elakad a szülőcsatornában, ami ugye sajnos előfordulhat természetes szülésnél.
2015. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm tegnap mesélte h azt mondta neki a nőgyógyász h az a legjobb ha van vajúdás és utána császár. Vajúdás azért mert a baba felkelkészül, császár meg azért mert nem akad el, nem nyomódik meg a feje, biztos h nem tekeredik rá a köldökzsinór a nyakára.


Mivel minden baba és ember más sosem fogják tudni h melyik a jobb. Mindem babára más máshatással vannak a dolgok és mivel 1 baba nem tud 2 féleképpen megszületni nem is tudják hasonlítani.

2015. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előre nehéz megmondani. A császár komplikációja lehet az, hogy ha altatásban végzik, akkor a baba túl sok altatót kap és nem indul el a légzés. Illetve a hirtelen nyomáskülönbség.


Szülésnél pedig a köldökzsinór tekeredése, forgási rendellenesség, stb. Mondjuk, ha beszorul a szülőcsatornába, arra ott a vákuum vagy a fogó, mint harmadik opció. (A lányommal ez történt, vákuummal született.)

2015. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Tobb ezer tanulmany van az huvelyi szules elonyeirol

Pubmed keresd.

Meg valami ha csaszar jo lenne akkor az Hanson cipzar lenne

2015. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem császárom volt tavaly augusztusban(1.baba)mert sajnos a vajúdás alatt ami 7 óra volt nem ékelődött be a szülőcsatornába,aztán leesett a szívhangja is,meconiumos magzatvizem volt és túl is hordtam 6 nappal mire megszületett.Nagyon meg akartam szülni természetesen,de császár lett a vége,viszont a vajúdással volt szülésélményem. A babám egészséges,gyönyörű és nagyon mozgékony és nem pedig lusta mint ahogy a császáros babákra mondják.Nagyon is fejlett és ügyes,állandóan kacag :)Imádom.Jövő pénteken lesz 6 hónapos.Bárhogy is szülsz,könnyű szülést és jó babázást kívánok! :)
2015. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%

Te is leírtad a kérdésedben hogy miért.

TERMÉSZETES szülés.

Azért mondjuk azt hogy természetes szülés, mert így lett teremtve a női szervezet, hogy a szülőcsatornán keresztül jön ki a baba. és amióta világ a világ, évezredeken keresztül így szültek a nők, amikor egészséges az anya, és a gyerek is. az más dolog hogyha komplikációk lépnek fel...

Szerintem a természet rendje nem igényel semmilyen tanulmányt, vagy bizonyítást. Főleg ha belegondolunk milyen csodás ahogy növekedik a magzat, egészen a fogantatás pillanatától kezdve. azt sem kérdőjelezzük meg, hogy vajon ez így rendjén van-e...?

A természetnél logikusabb és egyszerűbb megoldások nem hiszem hogy lennének az életben.

2015. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!