Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindult szülésnél a mentő...

Beindult szülésnél a mentő tényleg a legközelebbi kórházba visz?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, és sajnos a férjemnek jövő héten külföldre kell utaznia munkaügyben két hétre.

És nagyon aggódom, hogy ha ez alatt az idő alatt indul be a szülés, hogy jutok el a kórházba.

A választott orvosom relatív messze dolgozik tőlem, a kórház 30-40 percnyire van kocsival, de ha épp dugó van, simán lehet akár másfél óra is az út.

Arra gondoltam, hogy legrosszabb esetben mentőt hívok, de sok helyről hallom, hogy a mentő nem taxi, így a legközelebbi kórházba visz be. A legközelebbi kórházban viszont nagyon nem szívesen szülnék, szörnyű állapotok vannak ott, és eddig csak nemtörődöm orvosokkal sikerült ott összefutnom.

Ti mit tudtok erről, illetve aki volt hasonló helyzetben, végül hogy oldotta meg, hogy időben odaérjen az általa választott helyre?



2015. febr. 23. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Két baráttal meg volt beszélve, hogy ha nincs itthon a férjem, akkor bármikor riaszthatom őket, akár éjszaka is.

Szerencsére megvárta a lányom míg apa hazaér :)

2015. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Taxi?
2015. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én simán bementem volna kocsival a kórházba, amikor elfolyt a vizem, annyira nem volt semmi bajom. Kb 30 km, és olyan 30-40 perc legalább (de a férjem ragaszkodott, hogy hazajön a munkából, és ő visz be).

Ha ennyire tartasz ettől, akkor szerintem hívj taxit, és azzal menj abba a kórházba, ahol szülni szeretnél!


De fő a pozitív hozzáállás! Megvárod a férjed, és együtt mentek szülni...(tudom, mindenre fel kell készülni)

2015. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként léteznek betegszállító cégek, ők pénzért oda visznek, ahová szeretnéd. Keress rá Google-ön és hívd fel őket.
2015. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Azért, ha beindul a szülés, akkor én valahogy jobban biztonságba érezném magam egy mentőben, mint egy taxiban vagy betegszállítóban.

Ott legalább eltudnak látni, mert a szülés azért nem minden esetben olyan, hogy elfolyik a víz és pár órát még várat magára a gyerkőc.

Első szülő nőknél is gyakran előfordul, hogy olyan gyorsan lezajlik minden, mintha a 10-15. gyerekét szülte volna meg.

Arról nem beszélve, hogyha elindul a gyerkőc és komplikáció van, akkor a mentőben azért képzett emberek vannak, akik bármikor betudnak avatkozni a dolgokba.


Az első lányommal autóbalesetem volt (autópályán). A legközelebbi kórház 10 percre volt, az orvosom pedig 25 percre. Felmérték a mentősök a helyzetet és mivel nem volt vész, így abba a kórházba szállítottak, ahol az orvosom volt. Értesítették a kórházat, az orvosomat és mikor odaértünk, már vártak ránk.

Megvizsgáltak, a dokim befektetett 3 napos megfigyelésre, de aznap este 38+4 napra megszületett a lányunk.


Barátnőm pedig tavaly augusztusban hívott mentőt. Uszokiba volt a dokija és oda is vitték be. Pedig a MÁV kórház ezerszer közelebb lett volna. Neki elfolyt a vize és fájásai is voltak.

Délután fél 5 körül vitték be a kórházba és éjfél előtt 2 perccel született meg a keresztlányom.

2015. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Különösen azért aggódom, mert harántfekvéses a baba, és nem valószínű, hogy be fog fordulni. Így nagy eséllyel császározni kell, és tényleg nem lenne jó egy harántfekvéses babával, beindult szüléssel mondjuk egy taxiban ülni a dugó közepén.
2015. febr. 23. 10:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem is külföldön dolgozott, amikor terhes voltam. Tervezte, hogy hazajön a szülésre, de hát gondolni kell arra mi van, ha nem pont 40+0 napon indul meg a szülés.

Mivel nekem sem volt senkim (a szüleim nem élnek, anyós messze van + nem is vezet), a közvetlen kolléganőim ajánlották fel, hogy riaszthatom őket, és bevisznek a kórházba ha helyzet van. (Mondjuk szerencsére tíz percre volt tőlünk a kórház autóval, így én is el tudtam volna vezetni odáig, és persze nem két perces fájásoknál indultam volna el. De akkor is nagyon rendes volt tőlük hogy segíteni akartak).Biztos neked is van közeli ismerős, akivel meg tudod beszélni, hogy segítsen.

2015. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

4-es, a betegszállító nem feltétlenül vállalja azt a kismamát, akinél már megindult a szülés...

[link]

De van, hogy a taxi sem vállalja, mert jaj, a magzatvíz.

2015. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Harántfekvéses babánál programozott császár van. Ha addig az időpontig befordul, akkor megszülheted. De a szülésmegindulást megvárni vele elég nagy felelőtlenség az orvos részéről...
2015. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, programozott császár van, de a 39. héten, legalábbis az én dokimnál akkor. Viszont a szülés akár a 37-38. héten is beindulhat.
2015. febr. 23. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!