Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi ideig tart a gátseb...

Mennyi ideig tart a gátseb gyógyulása? Kedden lesz két hete hogy megszültem a gyönyörű fiunkat! És szerdán szedik ki a varratokat na ettől naon félek, fáj a kiszedése?

Figyelt kérdés
Egy majdnem 2 hetes babó édesanyja
2008. aug. 24. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj a varratszedéstől az már nem fog fájni és utána sokkal jobb érzés is lesz, ha kinnt lesznek a varratok. Még 1-2 hétig érzékeny lesz aztán teljesen meggyógyul.


Két kisfiú anyukája

2008. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Húú, jó soká szedik ki a varratokat. Nálunk mielőtt hazaengednek a kórházból, már kiszedik. Az első lányomnál nagyon fájt a varratszedés, mondjuk jó nagy vágás volt, mert faros volt. A másodiknál már nem volt olyan vészes, talán mert tudtam mire számítsak, meg kisebb is volt a metszés. Bár a dokinak úgy kellett rábeszélni, hogy hagyjam kiszedni... :D

Szerintem minél több idő telik el, annál kevésbé fájdalmas. Illetve valakinek nem is fájdalmas... Előtte, ha van rá módod, tusolj jó sokáig, és áztasd egy kicsit. Állítólag ez használ.

2008. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

körömvirágkrémet vegyél és kenegesd, akkor hamar gyógyul.

ezüstkolloidda is öblítheted, az drágább.

2008. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A körömvirág tényleg nagyon jó rá.De itt 4.nap kiszedték,neked miért van ilyen sokáig?Egyébként én is féltem a varatszedéstől ,és szinte semmit nem éreztem belőle.
2008. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a varratokat szülés utáni 7. napon szedték ki, olyan érzés volt mintha tűvel szúrnák, nagy volt a vágás, de hamar ment, és utána nagyon "jó " érzés volt. Valósággal megkönnyebbültem, mert a varrat már nem feszített, a seb pedig a 3. hét végén már nem is fájt...gyógyulást!
2008. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! Niki
2008. aug. 24. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a körömvirágkrémet javaslom, szépen gyógyítja a sebeket.
2008. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem felszívódó varrataim voltak, de köv-nél inkább nem ilyet kérek ha lehet, mert még a 6 hetes kontrollon is csippentett ki a doki belőlem kilógó szálat, azt mondta 9 hét kb. mire teljesen felszívódik. Nekem volt darabka, ami kifelé jött és nem pedig felszívódott, ami a dolga lett volna. És tényleg 9 hét eltelt, mire eltűntek a darabkák (persze a seb már sokkal korábban begyógyult azért, szóval ki lehetett bírni, csak ha kiszedték volna a nem felszívódót, hamarabb letudom az egészet).
2008. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem felszívódót már nem is használnak. Csak felszívódót használnak (ezt a dokim mondta), csak vagy kiszedik, vagy nem.
2008. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat!! Üdv egy 2 hetes kisbaba édesanyja
2008. aug. 27. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!