Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kaphatnék egy kis lelkifröccsö...

Kaphatnék egy kis lelkifröccsöt Tőletek, Kedves Kismamák/Anyukák?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok és nagyon elkezdtem félni. Állítólag a köldökzsinór rajta van a babán. Nagyon félek a szüléstől alapban is, de most megrémültem, nehogy baja legyen a babának, félek, hogy megfullad, jaj ezt még leírni is szörnyű. Olvastam olyat, hogy semmi gond nincs ilyenkor, de olyat is, ahol a legrosszabb megtörtént :( Minden vizsgálta rendben volt eddig, holnap megyek megint CTG-re. Más is pánikol a vége felé, annyi rossz jut eszembe, nagyon félek. Mindig próbálok arra gondolni, hogy nemsokára megszületik és minden rendben lesz, de jó lenne már :)
2010. febr. 16. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, mi a szomszéd csajjal két nap különbséggel szültünk, és az ő babájára háromszor! volt rátekeredve a köldökzsinór, és megszülte gond nélkül, természetes úton. Ha nagyon parázol, beszélj a dokiddal, ő biztosan meg fog tudni nyugtatni, hiszen neki valószínű nem ez az első ilyen esete. Nyugi, biztosan egy tündérszép, egészséges gyermeket hozol a világra! Könnyű szülést neked!
2010. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A rátekeredett köldökzsinór gondot nem okozhat, még akkor se ha a nyakán van, mert maga a köldökzsínór olyan mint egy gumicső, ahogy beletekeredeik, ki is tud tekeredni belőle(persze ez a terhesség végénél , befordulva már elég nehéz...) Illetve nem a száján veszi a levegőt a baba, hanem a köldökzsinóron megy az oxigén, ami nem nyomódik össze, nem lapul be-nagyon jól megszerkesztette a szervezet. Viszont. Akkor lehet baj, ha a köldökzsinór besodródik a hüvely meg a méhszáj közé, mert nem engedi kifelé a magzatot. Én is így jártam, vákuum lett belőle.(hála az égnek jó gyorsan kivették)Itt olvastam, hogyha elfolyik a magztavíz pl, utána pár percig érdemes lefeküdni, mert így nem sodródik oda a köldökzsínór. Én sajna nem tudtam, rohantunk be egyből a kórházba...

2010. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A köldökzsinór miatt ne aggódj, hisz aki em a száján, orrán át lélegzik, azt nem tudja megfojtani :)) Nekem 3 gyerekem született a nyakán zsinórral, az egyiknek 2x is rajta volt. Egyiknek se okozott gondot. Ha jársz Ctg-re, nst-re, akkor ott nyomon követik a picit. Ne aggódj! Az uh-n azt is megnézték, hogy megfelelően hosszú-e a zsinór. A szülés alatt csupán annyit befolyásol a nyakon lévő zsinór, hogy miután kibújt a baba feje, nem nyomhatsz, míg a szülésznő vagy az orvos le nem tekeri onnan. Gondolkodj pozitívan, ez mindkettőtöknek jót tesz, fölösleges az utolsó heteket azzal tölteni, hogy mindenféle rémisztgetéseknek felülsz. Igen, nagyon ritkán történnek szomorú esetek, de neked nem ezen kell gondolkodnod, hanem azon, hogy nem sokára megszületik az egészséges kisbabád!
2010. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, manapság azért van a baba szívmonitorozása, folymatos figyelése, hogy ha gond van, egy perc alatt kikapják.


De nem lesz gond, ne félj! :)))

2010. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a 36. héten volt a nyakán, meg is nézték az áramlást 4d-n, aztán egy hét múlva sehol sem volt rajta. Az orvos amúgy azt mondta, hogy kb 10.000 szülést levezetett, de ezzel nemigen volt probléma, van olyan gyerek, akinek 3x is rá van csavarodva szüléskor. Szerintem ne aggódj, minden rendben lesz.

39+5 km

2010. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

en nem vagyok anyuka,remelem nem zavar ha irok!szerintem ha rendszeresen jarsz adokihoz nem lesznek gondok, azert jarsz hogy segitsenek ha baj van.ne gondolj mindig a legroszabbra!ez nem jo se neked se a babanak, inkabb olyasmin tord afejed, mint pl, hogy mien szobaja lesz, vagy akarmin ami vele kapcsolatos,es ne azon hogy .isten orizz!

bizzal abban hogy minden rendben lesz es meglatod ugyis lesz!

2010. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Én azt olvastam,hogy nagyon sok esetben van ez így a köldökzsinorral és mégis egészséges babák születnek mivel ügyes már az orvostudomány.Ha durva lenne a helyzet,már szerintem megindították volna a szülésedet de mivel nem,biztos vagyok benne,hogy minden renben lesz.Egyébként meg így a vége felé mindenki pánikol egy kicsit,de nyugi nem lesz semmi baj.Nekem a 2. gyermekem,próbálok tudatosan pozitívan gondolkozni,ezzel használhatok a babának.Remélem megnyugszol!Szép szülést!A (39+2 hetes kismama)
2010. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást! Azt én is olvastam, hogy jól nyúlik a köldökzsinór, csak attól félek, hogy nagyon megnyomja a nyakát és attól lesz baj. Írok holnap, hogy mi volt a CTG-n.
2010. febr. 16. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Kitartas!!! Ne aggodj nem vagy ezzel egyedül,minden kismama felti a magzatjat,ez normalis dolog! Ne idegeskedj nem lesz semmi baj,holnap ugyis mesz az orvoshoz meglatod rendbe lesz minden!!! De ha annyira ideges vagy menj el meg ma a dokihoz,hogy megnyugodjal!
2010. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ígértem, hogy írok :) Egyenlőre minden ok velünk.
2010. febr. 17. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!