Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Párommal nem vagyunk házasok,...

Párommal nem vagyunk házasok, tehát apasági nyilatkozat, hogy a nevére írják a babát?

Figyelt kérdés
Az állandó lakcímünk nem ugyanaz, tehát papíron nem vagyunk élettársak, ez gondot jelent majd? Tudom, hogy most változott a törvény, de nem tudok kiigazodni rajta. Nyilván együtt élünk majd és közösen kívánjuk a babát felnevelni. :)
2010. febr. 16. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Apasági, plusz ki kell kérni (egyenlőre általában a jegyzőtől) egy igazolást, hogy neked nincs bejegyzett élettársad. Az anyakönyvvezető (ha a te lakcímed szerintihez mentek) meg tudja nézni a számítógépes rendszerben, hogy házas vagy-e, vagy sem, de az élettársi kapcsolatokhoz egyenlőre nem fér hozzá (előbb született a törvénymódosítás, mint ahogy a hátterét megcsinálták volna), ezért kell plusz papír hozzá. Nem tudom mikor fogsz szülni, de reménykedjünk, hogy addigra helyreáll a rend, és újra elég lesz az apasági, mert a többit meg tudják nézni a rendszerben.
2010. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Augusztus elejére vagyok kiírva, pont erre gondoltam, hogy addigra talán egy lépésben az önkormányzatnál meg lehet csináltatni. Köszönöm a választ!
2010. febr. 16. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én áprilisra vagyok kiírva,már megvan az apasági nyilatkozat(amihez kellett egy hajadoni igazolás,meg az egyebek persze),most igazolnunk kell azt is hogy a fogantatás időpontjában nem voltam és nem vagyok jelenleg sem élettársi kapcsolatban

Ezt elvileg a területi anyakönyvezető kiadja díjmentesen.

Tegnapi nap telefonáltam,azt mondták már kitudják adni,nem kell jegyző és díjmentes,február 13.-a óta.

2010. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem önkormányzata válogatja milyen paír vagy igazolás kell. Mi most csináltattuk meg nemrég az apasági nyilatkozatot Kaposváron és csak a személyiigazolványt és a lakcímkártyát kérték, na meg az orvosi igazolást a fogantatás és a szülés feltételezett időpontjáról. Azt mondták a többit majd ők intézik. Megnézik a gépben a családi állapotom stb, de nekem ezzel kapcsolatban semmi teendőm nincs. A közös lakcím nem feltétele annak, hogy valaki elismerhesse ő a gyerek apja. Nekünk sincs papírunk arról, hogy hivatalosan élettársak vagyunk. 37 hetes kismama
2010. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, mivel változott a törvény, így igazolnod kell (ahogy a második is írta), hogy nem állsz, illetve a fogantatás idejében nem álltál élettársi kapcsolatban. Ha hivatalosan bejegyzett élettársak vagytok a pároddal (nem csak egy címen laktok), akkor nektek nem kell apasági, automatikusan a párod nevére kerül a gyerek. Ha nem vagytok élettársak, akkor kellene ilyen igazolás, pontosan erről szól a januárban életbe lépett változás. Ha az önkormányzatod anyakönyvvezetője ennek ellenére kiadja a születési anyakönyvi kivonatot, akkor szerencsétek van, de a legtöbb helyen már megváltozott az eljárás.
2010. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: Ja, és valószínű, hogy Kaposváron már rendezték a számítógépes rendszert, ezért nem kellett más, így valóban érdemes megkérdezni a ti önkormányzatotokat telefonon, hogy mi az eljárás (a miénknél még mindig kellenek az igazolások:()
2010. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor várunk nyár közepéig, hátha minden helyreáll!
2010. febr. 16. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Mi már januárban(amikor már elvileg élt a törvény)megcsináltattuk az apasági nyilatkozatot az önkormányzatnál ahol minimum 5 ügyintézővel beszéltünk,senki nem szólt nekünk egy szót sem hogy szükség lesz egy újabb igazolásra is,ennek nekem kellett utánajárnom,ha most nem keresgélek nem telefonálgatok nem nézem a híradót vagy a fórumokat akkor nem is tudok róla!!

Szóval nem szólnak ha meg nem kérdezel,akkor csodálkozik az ember mikor a szülésnél "hopp"...!

2010. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi január közepén csináltattunk apaságit Tatabányán az anyakönyvi hivatalban, de semmilyen igazolást nem kértek, csakis a dokiét a fogantatásról. Az ügyintéző meg se kérdezte, hanem magától beírta, hogy nincs bejegyzett élettársi kapcsolatunk, szóval gondolom, utána tudnak nézni a rendszerben. Amúgy én se tudtam róla, hogy változás volt a törvényben. Ja és nekünk sem ugyanaz az állandó lakcímünk, bár a tartózkodási helyemként a közös lakás van bejegyezve.

Szerintem a legjobb felhívni az anyakönyvi hivatalt, hogy milyen papírok kellenek, mert ők tudják a legjobban!

2010. febr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!