Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik, ha nincs apasági...

Mi történik, ha nincs apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
A gyerekem apjával nagyon rossz a kapcsolatom.Már 2-szer különmentünk,nem birom elviselni a természetét.2 napja volt az utolsó veszekedés,úgy vagyok vele,nem kell töle semmi,csak hagyjon békén.Nagyon aljas dolgokat csinál,nem akar semmit venni,2 hónap mulva szülök,még semmije nincs a babának.A kérdésem az lenne,hogy mi a menet,ha apasági nélkül megyek szülni?
2010. ápr. 16. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor a te nevedre fogják anyakönyveztetni a kicsit!
2010. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom,de mi a lefolyása?Ugy tudom meg kell adni a nevét,felkeresik őt és utána hogyan tovább?Megkérdezik tőle,hogy le mond-e a gyerekről vagy sem?Kérem,olyanok irjanak akik voltak ilyen helyzetbe és tudják ennek a hivatalos menetét.
2010. ápr. 16. 12:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről nem hallottam. Ha nem akarod, hogy köze legyen a gyerekhez akkor azt mondod nem tudod ki az apja. Nem vagy köteles elmondani senkinek.

Azonban ha a párod(gyereked apja) szeretné a gyereket akkor akár bíroságra is mehetapasági vizsgálatot kérni. Jól gondold ezt meg.

2010. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már párszor válaszoltam ilyen kérdésekre. Tehát vagy keress vissza, vagy látogass el a [link] oldalra, ott minden kérdésedre választ találsz.
2010. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nincs apasági nyilatkozat, a Te nevedre kerül a baba. Apaként megjelölheted a tényleges apát, vagy nem jelölsz apát, vagy egy kitalált nevet iratsz be.

Tudom, hogy most sértett vagy, de jól gondold át!!! A gyerektartásról se mondj le, a babát nézd! Nagyon nehéz egyedül felnevelni egy gyereket!

Mi a lányommal 5 évig minden segítség nélkül voltunk. Az apuka, amint megtudta, hogy jön a baba elhagyott. Nekem nem volt szívem elvetetni. Abból a szempontból korrekt volt, hogy fizeti a gyerektartást, nagyon jól jön a haci 15ezer Ft! Viszont még soha nem látta a lányát. :( A lánykám anyakönyvi kivonatában Ő szerepel apaként, de az én vezetéknevemet viseli.

2010. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 16. 12:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Automatikusan a te nevedre kerül a baba!

3éves koráig kell megnevezni az apát,ha nem tarja a kapcsolatot a gyerekkel,akkor megnevezhetsz egy fantom apát! Az apaságinak akkor van jelentősége ha gyerektartásügyben bírósághoz fogsz fordulni,de ettől függetlenül is a te nevedre kerül szülésnél!

Én ezt tapasztalatból tudom,kismamaként hagyott el a gyerekem apja! És hidd el,ha a szakitás megtörténik,jobb a babának ha a te neveden van!

2010. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,ha megnevezed az apát,útlevél,vagy más hivatalos ügyek intézéséhez kell ő is.A legfontosabb,ha veled bármi történik,az apához kerül a gyerek.Hiába,ha nem fizet,nem látogatja.
2010. ápr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak.
2010. ápr. 17. 10:44
 10/11 anonim ***** válasza:

19:19-es vagyok. Még annyi jutott eszembe,h azt tudd,h ha a te nevedre kerül a gyerek az apának 'sajnos' akkor is ugyanolyan jogai vannak! Ugyan ugy van láthatás,gyerektartás...meg minden,mintha aZ ő nevén lenne!

Elég hülye törvény van!

2010. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!