Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek véletlenül születik a...

Akinek véletlenül születik a gyereke, mit írnak bele születési helynek?

Figyelt kérdés

Azért írom, hogy véletlenül, mert egy ismerősöm egyik gyereke nem tudatosan született otthon, egyszerűen ő az a kipottyantós típus, esélye sem volt kiérnie a mentőnek, már megvolt a baba - apai segítséggel.

Ilyenkor a falu/város neve szerepel ott születési helyként, nem a kórház, ahova utána beviszik?

(Tudom, megkérdezhetném tőle, de nem vagyunk olyan viszonyban, hogy most csak ezért ráírjak. :))


2015. ápr. 1. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahol megszületik, ha otthon akkora annaka helysegnek a neve!
2015. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

egyébként se a kórházat írják sehol, hanem a várost, néha a kerületet ha Bp.

még sehova nem írtam, hogy a Szt. Imrében szültem/születtem, mindenhol csak a várost kell beírni

2015. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Születési helyként mindig csak a város/község/falu neve van beírva, sosem a kórház
2015. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, természetesen, hogy a város, ahol a kórház van, tudom, hogy a település a lényeg. :)

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 1. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kolléganőm mesélte, hogy a húgának a kocsiban, út közben indult meg a szülése, és nem értek el a kórházig. Hívták a mentőket, végül a mentőautóban lett meg a babája.

A baba születési helye Monor (itt találta meg őket a mentő és itt született meg a pici), és a Kistartcsai Kórházba szállították be utána. :)

2015. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
34%

Én úgy tudom, hogy az a hely, ahol a lepény születik meg, mert az jelenti a szülés végét. Persze nem biztos, hogy tényleg így van, de mintha így olvastam volna, hogy volt, ahol a mentő nem ért ki időben, a baba még otthon megszületett, jött a mentő, lepény bent, vitték a babát meg az anyukát a kórházban, a lepény már ott született meg és így a baba születési helye is a kórház városa lett.

Budapesti születésűeknek a kerület is bekerül a személyibe.

2015. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!