Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés (császár) után kb 3...

Szülés (császár) után kb 3 hónappal lehet tampont használni? Ti mertetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen jellegű kérdés van már, de nemigen találtam pont az enyémhez hasonlót. Szóval a 6 hetes kontroll után meg is jött, pár napra, gyengén, aztán pontosan a következő esedékességekor is, akkor is gyengén. De most hirtelen újra, s most sokkal erősebb, pedig már azt hittem a múltkori pontossága miatt, hogy ilyen szerencsés vagyok és be is állt újra a rendszer. Nekem kényelmetlen érzés a betét, s jó lenne tudni más mer-e és tud-e tampont használni császár után. Nem okozhat bajt? (Egyébként szoptatok, a babám rengeteget eszik, úgyhogy csodálkoztam is hogy ilyen hamar megjött)

2015. ápr. 2. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Én ugyan nem szültem császárral, de ha a 6 hetes kontrollon minden rendben volt, akkor természetesen használhatsz tampont. Sok olyat hallok hogy szülés után már nem tudták elviselni, de próbáld ki és meglátod. Én 3x szültem spontán, és ugyanúgy tudok használni tampont, mint előtte.
2015. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Császár után a 11.hétre jött meg és ugyanúgy tampont használtam.
2015. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is simán használtam, semmi bajom nem lett. Császár után kb. 6 hétre nekem is megjött (hiába szoptattam a gyereket két éves koráig, a menstruációmat ez "nem érdekelte")


Úgy tudom, hogy csak a szülés utáni 6. hétig nem lehet tampont használni.

2015. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Én használtam.

Mind a kettő császáros volt és a 6 hetes kontrollokon mindig mondta a doki, hogy minden rendben. Nem tért ki külön semmilyen dologra, hogy mit lehet, mit nem. Egyszerűen annyit mondott, hogy mostantól minden mehet úgy, mint régen.

2015. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. :)

Akkor meg merem én is próbálni.

2015. ápr. 2. 12:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Császár után 3,5 hónappal később jött meg. Elsőre kicsit kényelmetlen volt a tamponfelhelyezés, de aztán semmi probléma nem volt.
2015. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!