Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után minden esetben...

Szülés után minden esetben kell az eldobható bugyi, vagy elég egy nagy nedvszívó képességű betét és a saját bugyim?

Figyelt kérdés

Elég bizarr, ahogy kinéz az eldobható bugyi. Olvastam vannak, akik erre a célra inkább vesznek egy nagyi bugyit és ha össze is kenődne nem sajnálják...

Mire számítsak, milyen erős vérzés lesz, amit fel kell fogni a betéttel?


2015. ápr. 4. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod előre kiszámítani. Van akinek simán elég betét, másnak meg a szülés utáni is szinte kevés.
2015. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából kórházfüggő.

Nálunk az egyetlen ilyen, amit engedtek szülés után használni, az az eldobható bugyi volt, semmi mást nem engedtek használni. Akinek nem volt eldobható bugyija, annak a lába közé kellett a betétet fogni.

De mondom, ez kórházfüggő.

Lehet, hogy más helyeken használható saját fehérnemű, de ahol én szültem, ott speciel nem volt megengedett.

A vérzés mennyisége, meg megint csak egyénfüggő. Én nem természetesen, hanem császárral szültem, viszont ennek ellenére is iszonyatosan erős vérzésem volt, ami majdnem kitartott 6 hétig, csak nem olyan intenzíven.

2015. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En tescoba vettem csomagos 5 db-os feher nagy bugyit 1600 ft-ert es abba tettem a nagy betetet, altalaba veres lett de levettem es kimostam egybol, es igy mindig csereltem es kimostam, nemszabad hogy beleszaradjon a ver mert nem jon ki,bar 1-et kidobtam annyira elazott.. most nemsokara szukok mindig megvannak most mostam ki, de veszek meg egy csomit mert a 4 keves lesz .
2015. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy kell. Nem a kinézete a lényeg, hanem a funkciója. Én nem bírtam elviselni a sima bugyit meg a sima betétet szülés után. Gátmetszésem volt. Ráadásul ez a hálós bugyi finoman tartotta a hasamat is. Gondolom császár után is hasznos lehet.
2015. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lába közé? Ez nagyon durva, ilyenről még nem is hallottam. Nálunk semmi ilyet nem néztek, azt használtál, amit csak akartál. Nekem praktikusabb volt a hálós, bármennyire bénán néz ki.
2015. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a korházba adtak necc bugyit, és oriási betétet. A betét lényege, hogy alulól ne legyen foliás, hogy jól szellözzön, és ez a hálóbugyi lényege is.

Mikor haza mentünk adtak pár darabot mindegyikböl, így kb az elsö 1 hétben ilyethasználtam, majd vettem olyan betétet ami vékonyabb, de alulról nem müanyag, és rendes bugyira tettem.


Nálunk már amikor bementünk egyböl neccbugyit adtak betéttel. Ezt mindig mikor felfeküdtem vajúdás közben az ágyra(amúgy nem engedtek feküdni), akkor a bába lehúzta a neccbugyit, megnézte a méhszájat, majd vissza is húzta vagy új betétet tett be. Majd a szülés után is ö húzta fel ezt.

2015. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem adtak betétet, venni kell, de érdemes. Csak eldobható bugyit engednek, vizitkor azt sem, hogy könnyen lehessen ellenőrizni a vérzést. Vajúdóba csak egy nagy alátétet kaptam és szüléskor azt is levették, szülés után csere és egy nagy betétet kaptam, a többit saját költségen kell megoldani.
2015. ápr. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nálunk meg kifejezetten az elso 4-5 napra felnott tenna bugis pelenkát ajánlottak!

én azt vettem..szerintem ez volt a legjobb dontés, semmit se kentem ossze, nagyon prektikus volt.

2015. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem a Tenna "nadrág" jött be, nem tudom, mi a neve, abba bele a betét, nem mászkált el, kényelmes is volt, aztán 2-3 nap múlva meg nagyibugyi, én is direkt vettem.
2015. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Saját bugyit vittem és jó nagy betétet. Elég volt.
2015. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!