Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A nagy pelenka kérdés?!

A nagy pelenka kérdés?!

Figyelt kérdés
Jelenleg eldobható pelust használunk ( 6 hónapos a gyerekem ) viszont elgondolkoztam rajta,hogy megérné áttérni a mosható pelusra. Amúgy is tervezünk kistesót majd :) Kérdésem,hogy milyen méretűt lenne érdemes beszerezni ? Sajnos nem nagyon értem értem ezt a betétes dolgot sem hozzá. Sok helyen olvastam,hogy minél több annál jobb mert keveset kell mosni,de mi 5-en élünk szóval naponta 2 mosást is beindítok :) ( így elegendő lenne mondjuk 8 db-t beszerezni ? )

2015. márc. 24. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
a pelenkát külön kell mosni, nagyobb hőfokon. 8 nem elég, száradni is kell - talán 20
2015. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

babespotty.hu/


Ezen az oldalon rengeteg hasznos információt találsz.

Ez pedig egy Facebook csoport: Mosható pelenka piac és csevegő. Itt tapasztalt mosipelusos anyukák válaszolnak a kérdéseidre :)

2015. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem eri meg visszaterni a moshato pelusokra.
2015. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha 2 naponta mosol akkor 3 napi adagot kell megvenned, mert kb 1 nap mire a kimosott pelusok megszáradnak, addig is kell valamit a gyerekre adni. ;)

Imádom az ilyen hülye hozzászólásokat, hogy magas hőfokon kell mosni, meg hogy nem éri meg mert többe kerül...

Akik ezt írják (bocsi, de) fingjuk sincs hogy milyenek a MODERN mosható pelenkák. Ezek már nem a 30 éve használt tetra pelenkák amiket most már mindenki csak büfiztetéshez használ.

Ezeket csak 40 fokon kell mosni, nem kell áztatni, sikálni, vasalni.

Szerintem nézz körül az egyméretes pelenkák között (azok újszülött kortól egészen a szobatisztaságig jók), nem kell méretenként megvenni belőle ugyanazt a mennyiséget.

2015. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Akkor ennek mindenképpen utána nézek :) Naponta 2x mosok ( tudom,hogy sok,de ennyi cucc jön össze ) Egy rövid mosás a baba cuccokkal,pizsikkel,zokni,fehérnemű és ilyen könnyed dolgok. + egy hosszú nagymosás a farmerek,utcai ruhák,stb. Mindkettőt 60 °C-on mosom csak más-más ideig. Még heti 1-2x mosok 40 °C-on olyanokat amiket nem lehet magasabb fokon. + a törölközőket is külön-külön de azt 90°-on :) Szóval lenne hely bepakolni akármelyikbe :)
2015. márc. 24. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Húh, jó sokat mosol tényleg. Így valóban elég lehet 8-10 darab. Azt javasolnám, hogy gyorsan száradó fajtát válassz. Legesleggyorsabban a zsebes pelus tetra pelussal megtöltve szárad, mert azt teljesen szét tudod hajtogatni, míg a betétek minimum 3 rétegből állnak. (bebtétesnél is tovább a prefoldok, belső pelusok, legeslegtovább az összevarrt "all in one" pelus szárad.) Mivel már elég nagy a babád, nyugodtan veheted neki az "egyméretes" (születéstől szobatisztaságig) pelusokat, vagy a méretezettek közül m-től felfele.
2015. ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!