Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mindenképp helyeznek...

Szüléskor mindenképp helyeznek fel katétert?

Figyelt kérdés
Irtózom tőle. Régen egy műtétemnél kaptam és azóta is rosszul vagyok, ha csak rágondolok.

2015. ápr. 15. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2-szer szültem.

Az első után nagyon kellett pisilni, de nem tudtam, akkor raktak fel.

A másodiknál nem.

2015. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, en sem kaptam.
2015. ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyiknél sem kaptam.
2015. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3x szültem, soha nem raktak fel. Ha tudsz pisilni akkor szükségtelen.
2015. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Császármetszéskor mindig, hüvelyi szülésnél hólyag érzéketlenség esetén.
2015. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudtam szülés utàn pisilni, talàn a helyzet kellemetlensége miatt (àgytàlba, nyilvànosan, ott az àgyon,meg ugye a gàtseb), vagy mert nem is ittam...Szóval nem úsztam meg. Engem is ràz tőle a hideg.
2015. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Szülés közben elakadt a baba a szülőcsatornában. Vákuummal szedték ki, de közvetlenül előtte egy pár centis műanyag csővel csapolgatták a hólyagomat. Gondolom azért, hogy nehogy túlfeszüljön és megrepedjen, illetve a babának is minél több helye legyen.


Szülés után volt egy rövid altatásos műtétem. Utána kötelező pisiltetés, hozták az ágytálat. Alám tolták, én üvöltöttem, hogy azonnal húzzák ki: eltörött a farokcsontom, rohadtul fájt. Akkor hoznak katétert. Á, katéter kizárt.

Néztünk egymásra a nővérrel, hogy most mi legyen. Katéter nem, ágytál elviselhetetlen fájdalmat okoz, lábra állni nem tudok...Nővér hirtelen feltalálta magát: akkor eressze ide!

Mi van?? Nyugodjak meg, kicseréli utána a lepedőt, jobb ötlete nincs.


Így esett meg, hogy 3 éves korom óta először magam alá pisiltem. Diszkréten letakartak előtte egy takaróval, aztán kimentek, hogy nyugodtan koncentráljak, később visszajönnek.


Nem mondom, hogy sokat dobott a méltóságomon, de legalább fájdalommentesen megoldottuk :)

2015. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sima hüvelyi szülésnél nem, császárnál viszont minden esetben (nem tesznek senkivel kivételt).
2015. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem. Én sem engedtem. Nappal, pontosabban amikor ki tudtam menni a WC-re, kimentem, az első 4-5 éjjel viszont rámadták a pelenkát amit hoztam, persze éjjel bepisiltem és csak reggel cseréltek, de semmit nem éreztem , semmi olyat nem éreztem hogy most ott nedves.
2015. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Köszi a válaszokat! Akkor, ha nem akarom, hogy rakjanak fel, nem is fognak? (kivéve persze császárnál)
2015. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!