Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy valakinek...

Létezik olyan, hogy valakinek a tudatalattija blokkolja a tágulást?

Figyelt kérdés
Anno mikor szültem, bent volt két sógornőm is, akik akkor már kismamák voltak. És érdekes, hogy amikor náluk jött el a nagy pillanat, akkor túlhordással sem akart elkezdődni a tágulás. Mindkettő császármetszés lett! Lehet ennek köze ahhoz, hogy előtte pár hónappal látták, hogy a vége mennyire kimerítő egy hüvelyi szülésnek? (Pedig tartottam magam a szülésznőm és a dokim szerint is, csak a tolásnál volt némi hangom, szóval: nem vinnyogtam vajúdás alatt!)
2010. febr. 20. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet benne valami. A sógornőm kijelentette, hogy ő nem akar szülni, legyen császár. A doki persze mondta neki, hogy ez nem így működik. De kicsit sem tágult, persze császár lett belőle.
2010. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatalatti, hanem nagyon is tudatos dolog. Aki fél annak ösztönösen összeszorulnak a záróizmai. Bár sanszos, hogy ez csak véletlen, esetleg a szülés hozzáállása. Van akit ha úgy látják jónak puszta kézzel kezdenek el tágitani, van akiből meg 1 óra alatt kiesik a baba, még ha első is, pedig 47 kilós a csaj...
2010. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nálam ez volt. Mindig féltem a kitolástól...16 óra vajúdás után megcsászároztak mert bár kitágultam de a baba nem tudott lejönni, nem jöttek a tolófájások.
2010. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Én úgy éreztem, még nem állok készen, de mivel túlhordtam, így nem volt választásom indították. 8 órás vajúdás, minimális tágulás, meconiumos magzatvíz, császár. Sokszor gondoltam rá, hogy nem voltam kész lelkileg, és ezért nem tágultam.
2010. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem lehet benne valami.Az első babámnál például már táguló fájásaim voltak és csak nem bújt ki a pici.A doki elkezdett aggódni,félt nehogy beszoruljön a szülő csatornába.Le volt takarva az alsó részem,mert mindenki rohangált ki-be.Aztán az egyik fájásnál a doki bekukkantott és látta,hogy összeszorítom a térdeimet.Annyira fájt én buta meg nem tudtam,hogy ezzel gátolom a folyamatokat.Szóval,ha túl görcsösek vagyunk és nem engedünk utat a fájdalomnak,akkor az hátrány.Szerintem ugyanez vonatkozik a félelemre is.
2010. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!