Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 100kg felett szült kismamák:...

100kg felett szült kismamák: sikerült a hüvelyi szülés? Miben láttatok nehézséget a túlsúly miatt?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 28. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, sikerült. 6 óra alatt megvolt a fiam. Igaz, hogy ebből 3 óra lett a kitolás, de ennek nem volt köze a súlyomhoz. 2 hét alatt visszanyertem a terhesség előtti súlyomat (100 kg alatt :)), mert én nagyon vizes voltam, onnan jött a sok hízás. Én nem tapasztaltam semmi nehézséget.
2015. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sikerült, semmi köze szerintem a súlyhoz, sokkal több múlik a méretarányosságon. Pl. egy napon szültem egy ismerőssel, aki nagyon picike és szanaszét szakadt szegénykém, mert a baba meg nem volt olyan pici... én meg megúsztam mindenféle vágás vagy repedés nélkül, pedig első baba. A személyes problémám az volt, hogy a szoptatást végig híztam (1,5 év), de utána az könnyedén lement. Amit terhesség alatt híztam meg nem akar.
2015. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, simán sikerult. 6 ora hossza volt, és ebbol kb. 10 perc volt a kitolási szakasz :D

nem láttam semmiben sem nehézséget a tulsuly miatt. elotte is sportoltam, terhességet is végig edzettem..nagyon fitt voltam (még ugyis, h 100kg nál tobb voltam). hizni nem hiztam se a terhesség, se a szoptatás alatt. vérnyomásommal, cukorral semmi bajom nem volt, nincs is. ugyhogy minden rendben volt.

2015. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült. Fogalmam sincs, hogy az oka a testsúlyom volt-e. A terhességem probléma mentes volt. Nagyon jól viseltem, szerintem fittebb voltam, mint egyes vékony anyukák. Utolsó nap is jöttem-mentem. Szüléskor nem akartam tágulni a rengeteg oxi ellenére sem, a kislányom szívhangja leesett és toltak a műtőbe. A felépülés talán könnyebb lett volna, ha nem vagyok túlsúlyos, de így sem panaszkodok, mert császár után egy héttel már ugyanúgy ment minden, mint császár előtt.
2015. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! 4-es: nem, a túlsúlyodnak ehhez nem volt köze. A "pit to distress"-nek annál inkább (a túladagolt oxi kiváltja a szívhangesést, ők meg hazaérnek vacsorára, és nem kell melletted ülni reggelig), te pedig elhiszed, hogy életet mentettek, és tényleg szükséges volt a műtét. Sajnos gyakrabban megesik, mint gondolnánk.
2015. ápr. 29. 07:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon hosszú idő alatt semmit sem tágultam. Túlhordtam és az utolsó NST-n már nem volt jó a szívhang, ezért küldtek fel a szülőszobára, repesztették a burkot és kaptam az oxit. Végül még a köldökzsinór is a nyakára tekeredett. Amúgy húsvét volt, szóval nekem is volt olyan érzésem, hogy a doki már menne hazafelé. Mindegy ez már sose derül ki, hogy a súlyom miatt lett-e császár.
2015. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az indított szülések egy jó részénél nincs megfelelő tágulás, hisz a kívülről bevitt oxitocinnak és a természetesen termelődőnek más a hatása a testre, sajnos. Én ebből az előadásból sokat tanultam a témáról:

https://www.youtube.com/watch?v=WmHP82pmlpI

2015. ápr. 29. 07:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

97 kg-val estem teherbe, 7 kilót híztam.

Szülés után újra 97 voltam,azóta 5 kg fogytam, 10 hetes a kislányunk. 😃

Nekem elfolyt a víz, és rögtön 5 perces fájásaim voltak.

6 óra múlva lett meg a baba, kb 5 perces kitolási szakasszal.

A várandósságom is teljesen problémamentes volt, nagyon élveztem! :)

2015. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Nem kaptam sem oxit, sem fájdalomcsillapítót.

2015. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!