Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül/szült itt valaki fehérköp...

Szül/szült itt valaki fehérköpeny hipertóniával? Hogy készültél? Hogy ment? Az orvosod hogyan próbált támogatni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Én már a terhesgondozas alatt is bajban voltam. Annyi szerencsém volt, hogy csak nőgyógyásztól jön elő a problémám, házi orvosnál pl nem. A dokim már teherbeesés előtt ismert, a legelső alkalommal elmondtam neki, hogy rettegek tőle és a vizsgálattól is, elmondtam az okát is, abszolút megértő volt. Amikor a terhességet megállapította, akkor mondta is, hogy kemény kilenc hónap elé nézünk. Minden tanácsadáson magas volt a vérnyomásom, de nem utalt be vele, de kért egy vérnyomásnaplót, napi háromszori méréssel és dátummal, aláírással, hogyha bármikor mégis gond lenne, akkor ne vegyék őt elő. Ezzel abszolút egyetértettem, nem akartam rossz helyzetbe hozni. A végén az nst már necesebb volt, mert ott már voltak szemtanúk, a szülésznőm állandóan be akart fektetni, dokim kitartott amellett, hogy nem kell, de két naponta mentem nst-re, nézték a vizeletben a fehérjét, már ismert az összes doki, mindenki azzal ugratott, hogy járjak hozzájuk, tőlük biztos nem félek majd, mert ők nem olyan nagydarabok és szőrösek mint a dokim. A szülés megindulásakor is magas volt a vérnyomásom, de az ügyeletes doki már az ajtóban állva mondta, hogy nah most biztos nem lesz magas, mert még nincs itt a dokim, hát nem lett igaza. Többet nem is mérték, nem is lett volna értelme. Tudtuk, hogy magas, a pulzusom is az egekben volt végig. Nem okozott egyébként gondot, gyorsan szültem, utána varrás közben már viccelődtem is. Mondjuk azóta is ugyanúgy szenvedek ettől.az egésztől. Volt egy nőgyógyászati műtétem ott nem volt ilyen szerencsém. Ott még nyugtatót is kaptam, mégis pánikrohamom lett a végére. Teljesen más a kettő. A szülésnél valahogyan más állapotba kerültem, nem foglalkoztam ilyesmivel, végig tartani kellett magamat. A műtétnél nem volt ilyen tét, ott talán könnyebben elhagytam magam, hiszen ott nem a gyerekért küzdöttem csak magamért. A dokim egyébként azzal segített a szülésnél, hogy keveset volt bent, egy szomszéd szobában ült, ahonnan egy pillanat alatt átért, ha meg ott volt, akkor viccelődött, poénkodott.
2015. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
NAGYON köszönöm, hogy írtál! Megnyugtató a tudat, hogy nem vagyok ezzel egyedül és ennek ellenére megoldható a szülés egész jól. Nekem is naplót kell vezetnem, és teljesen korrekt az itthoni mérés, de nekem elég a háziorvos, sőt, a védőnő és már kiugróan magas a vérnyomásom. Remélem, hogy én is megúszom a túlreagálást. KÖSZI hogy írtál!!!
2015. máj. 5. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, nekem nincs ilyenem, csak hallottam róla. es az a gyanúm , hogy nővéremnek is ez a baja.

irnatok róla akár részletesebben? Mióta tudjátok? Voltatok e pszichológusnal... hogy jöttetek rá, ..hhogy fogadják ezt az orvosok, szülésznők?

Nem fogják fel"hisztinek"?

2015. máj. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan a fehér köpenytől hanem úgy általában a kórháztól félek. Mondjuk ennek van bőven alapja amit én elszenvedtem...

Szóval én összegyűjtöttem a pénzt magánkórházra ahol a férjem is bent lehetett velem végig, ott aludt mellettem. Így se volt vmi szuper, de csak 2 napot voltam bent és azért sokat segített h ott van velem a férjem. Amúgy ott se muszáj orvost választani, hanem lehet az ügyeletesnél is szülni, válogatott orvosok vannak és nagyon figyelnek mert ugye súlyos pénzekbe kerülne ha rossz híre menne a helynek vagy műhiba lenne.

2015. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi is magánkórházat tervezünk, választott orvossal, szülésznővel. Nekem is korábbi "élmények" vezettek ehhez a tünethet, és bizony elég komolyan feltűnő, mert az itthon mért 120-as felső érték egy sima belgyógyászati kontrollvizsgálaton is 155-160-ra emelkedik. A pulzusom 95 körüli. Nagyon fontos számomra, hogy tudjam, kik és mit fognak velem tenni, és persze a bizalom irántuk. Annak a válaszadónak, aki kérdezte, hogy pszichológusnál jártam-e, igen. Jártam és járok, feldolgozni, ami a múltban történt velem, de ez nagyon lassú folyamat. Ha a testvérednek ilyen problémája van, érdemes megfelelő orvost keresnie, mert sok múlik az orvos türelmén és megértésén.
2015. máj. 5. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit.

Nekem sokat segített a dokim hozzáállása. Értette a problémámat és próbált segíteni. Már ez önmagában megnyugtató volt. Nála nem azt éreztem mint más dokiknál, hogy nah itt van ez a beteg, jópofizok vele, fizet, aztán mehet a dolgára. Ő addig soha nem engedett utamra, amíg minden kérdésre nem válaszolt és nem nyugodtam meg, emellett mindig volt egy-egy jó beszólása. Nem éreztem már szégyellnivalónak a problémámat, viccelődtünk rajta inkább, így nem volt kínos. Nem éreztem soha egy percig sem, hogy hisztinek gondolná a dokim vagy a szülésznőm, tudták az okát, nem rakta rá egy lapáttal azzal, hogy még le is néznek, vagy beszólnak miatta, azzal csak rosszabb lett volna ahelyzet, ezt meg nem akarták.

Első voltam

2015. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sajnos magas a vérnyomásom a védőnőnél a pulzusom pedig mindig 120 és 140 között van szóval extra magas. Elküldtek mindenféle vizsgálatra semmi bajom akkor valószínűleg nekem is ez a fehérköpenyes hipertónia van a dologban? Egyébként 24 hetes vagyok és nincs fogadott orvosom
2015. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy melyik kórház/orvos mellett döntöttetek?

Akár privátban is:)

Sógornőmnek szintén ilyen gondja van,probálok neki segíteni,mert ő már a neten lévő információktól is beparázik.

Amúgy meleg szívvel tudom javasolni az én orvosomat,dr.Nyéky Boldizsárt

2015. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, szültem kettőt. Az elsőt magánklinikán. Egy rémálom volt a terhesgondozás, mert a nőgyógyász nem hitte el, hogy otthon normálsi a vérnyomásom. Elmentem kardiológushoz, aki csináltatott egy 24 órás mérést, melyben egyetlen kiugrásom sem volt. Tehát igazolta hivatalosan a fehérköpeny hipertóniát. A nődoki ezt is semmibe vette , felírta a gyógyszereket a vérnyomásra. Beszedtem, de mérésnél újra magas lett a vérnyomásom. Teljesen kiidegelt, haálra setrsszeltetett a doki. Uez a szülésnél is. Császárral fenyegettek, az is lett a vége... A szülésem nem akart beindulni, nem éreztem biztonságban magam, sikertelen lett az indítás.


Második terhességemnél másik dokit választottam, aki nem csesztetett. Profi volt, értett hozzá. Csoda történt. Megnyugodtam és a vérnyomásom sem ugrált nála föl:) 10 év után ő lett az első doki, aki normáls vérnyomást mért. :)

Szülés előtt 3 nappal viszont felszaladt a vérnyomim. Szóltam, hogy most van gáz.. Másnap megcsászároztak, mert romlott az áramlása a babának. Szülés után aludtam...arra ébredek, hogy a nővér sutyiba rámtette a vérnyomásmérőt és már mérte is. Mire feleszméltem és beijedtem volna már készen is volt:) A dokim rendelte így, hogy álmomban mérjenek le:))

2015. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!