Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Külföldi kismamák tudnátok...

Külföldi kismamák tudnátok nekem segíteni, tanácsot adni (Németország)?

Figyelt kérdés
Németországban élek a párom itt dolgozik én meg kint vagyok vele.Terhes lettem de sajnos nincs itteni TB-m.Ilyenkor mi a teendő hogy itt kint tudjak szülni?Tudnátok tanácsokat adni?
2015. máj. 6. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ilyenkor három, esetleg 4 lehetőséged van:

1. összeházasodtok és családtagként igénybe veheted úgy már a férjed biztosítását

2. fizeted a vizsgálatokat, ami akár 160-200 euró is lehet alkalmanként az orvosnál, magáról a szülésről nem is beszélve. Az EU TB ilyen esetben nem jó (ha esetleg még van otthon magyar biztosításod). Meg lehet próbálni bekéredzkedni egy biztosítóhoz, de nem sok esély van rá, és az is utána pénzbe kerül (azt hiszem 150 euró havonta minimum). Mivel már várandós vagy, külön nem tudsz magadnak biztosítást kötni, mert így nem vállalják már a biztosítók, hiszen nyilván sokat kell utánad fizetniük.

3. Bemész az Arbeitsamtba/Sozialamtba , és megkérdezed, hogy ilyen esetben tudnak-e valamit segíteni, illetve mi a teendő.

4. Hazamész, és otthon szülöd meg, magyar biztosítással.


Én az első lehetőséget javasolnám. Otthon kb. 1 hónap alatt össze lehet hozni, vagy akár még gyorsabban, ha sikerül a bejelentkezéshez időpontot találni, és egy olyan anyakönyvi hivatalt, aki akár pár nappal a hivatalos bejelentkezés után el tudja fogadtatni a jegyzővel, hogy a babára hivatkozva kéritek kérvényben a 30 napos várakozási időtől való eltekintést. A bejelentkezésre kellett pl. nekünk is várni 3 hetet, mert nem volt időpont. A bejelentkezésnél mindkét félnek ott kell lennie személyivel, lakcímkártyával, meg az írásos kérvénnyel.


A házassági anyakönyvi kivonaton minden rajta van angolul, azt itt kinn elfogadják, beszkennelitek, bekülditek a biztosítóhoz, és kéritek, hogy téged is vegyenek fel a férjed mellé. Ez a legolcsóbb verzió, ha itt együtt akartok élni, és nem Magyarországon akarod megszülni.

2015. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most nézem, németeknél még egyszerűbb, haza sem kell mennetek, ha nem akartok, fel kell hívni a Standesamtot, hogy mikorra van időpont bejelentkezésre, az egyik fórumon írta vki, hogy hétfőre kapott időpontot, bejelentkeztek, és péntekre már kaptak a házasodásra is időpontot, így gyorsan megvolt az egész.
2015. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!