Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki Németországban szült,...

Aki Németországban szült, segítene néhány kérdésben?

Figyelt kérdés

Németországban fogom szülni első gyermekünket. Házasok vagyunk, itteni lakcímmel rendelkezünk, férjem több, mint egy éve dolgozik itt, van biztosításunk (én általa vagyok biztosítva), terhesgondozásra is itt járok az elejétől fogva.

A kérdéseim a következők lennének:

-lehet Németországban anyakönyveztetni a gyermeket? mert német nevet szeretnénk neki, amit otthon nem lehet. és egyszerűbb lenne a papírmunka a jövőben, ha itteni anyakönyvi kivonata lenne.hol kell kérvényezni ezeket a dolgokat és mikor?

-úgy tudom, 300 euro egy évig annak az anyának is jár (elterngeld) akinek nem volt munkaviszonya, de bejelentett lakcíme van itt, és itt hozza világra a gyermekét. mint otthon a minimum GYED. ami minden esetben alanyi jogon jár. igaz ez?

- otthon kell majd papírokat intézni? el kell menni, hogy lemondunk a családi pótlékról vagy GYESről, akkor is, ha nem magyar anyakönyve lesz?


Köszönöm előre is mindenkinek a válaszokat.


ja, és más tapasztalatokat is nagyon szívesen olvasok ezügyben. egyébként Bajorországról van szó, ha számít.



2013. jan. 21. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Bar en Svedorszagban szultem, de itt is es N.o-ban is ugy van elvileg h ott nem tudod anyakonyveztetni a babat.. Jobban mondva kaptok anyakonyvit, de ahhoz h a babaval kozlekedhess, a magyar oldalt is meg kell csinaltatni, mivel nem nemet allampolgar igy sztem iratokat, mint pl utlevel azt otthon kell csinaltatni amikez mindenkeppen kell a magyar anyakonyvi kivonat. De kapnod kell nemet anyakonyvit mindenkeppen, tehat ott fogtok a babanak nevet adni...hogy ezutan otthon igy h van nemet anyakonyvije lehet-e magyarba is arra a nevre azt nemtudom :( sajnalom ha nemsokat segitettem!
2013. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

de, azért segítettél, köszönöm.

mondjuk ha szerencsénk van itt a nagykövetségen is meg lehet csináltatni a magyar anyakönyvi kivonatot, ezért nem kell hazamenni. vagy mennyi időd van rá, hogy megcsináltasd?

2013. jan. 22. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!