Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogy jöttetek ki a kórházból?

Ti hogy jöttetek ki a kórházból?

Figyelt kérdés
Hány kg mínusszal?Ha én 47 kgről indultam ,most 62 vagyok ,a babát 3110grammra becsülik 38.héten akkor mire számíthatok?csak mert egyesektől azt hallom ,hogy már a kórházból -10kgvel távozott ,de utána meg hallom hogy "ami 9 hónap alatt jött fel az annyi idő alatt is fog lemenni"...szóval akkor,hogy is van ez?:)első terhességem szóval nem tudom ,mire számítsak.persze nem ez a legnagyobb gondom ,de azért érdekel.köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 10. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Vegyük ketté: egyrészt van a baba és a járulékos cuccok a hasban. Ez a szüléssel eltűnik.


Van a felhalmozott testzsír, az csak később, fogyással tűnik el, nem azonnal.


Én 50-ről indultam, 59-60 körül mentem szülni és 51 kg voltam rögtön utána. Szóval ennyi volt az, ami az én saját testzsírom volt pluszban.

2015. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

De a baba méretétől függően a "cucc a hasban" összesen 6-8 kg szokott lenni. Ebben a méhlepény, megnövekedett vérmennyiség, stb benne van.


Van, aki nagy mennyiségű vizet is raktároz, az már változékonyabb, hogy mikor megy le, de többnyire az első pár napban.

Én nem vizesedtem egyáltalán.

2015. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ami a baba plusz a járulékos dolgok (méhlepény, magzatvíz ), az alsó hangon is kb 6-8kg. Ezen kívül a szülés után közvetlenül még rövid időn belül megy le víz a szövetekből (ki mennyire vizesedett), méh kisebb lesz, vér mennyisége csökken. Én mindkét gyermekemnél 18 kg-ot híztam, mindkét lányom 3200g-al született, mindkét alkalommal 8 kg mínusszal jöttem ki a kórházból, és mindkét alkalommal még 3 kg ment le a szülés utáni két hétben, így mindkét alkalommal 7kg plusszal zártam a mérleget. Ez sajnos azóta is rajtam van, a második szülésem óta fél év telt el.
2015. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
egyébként én sem gondolom hogy túl zsíros lennék ,arcom ,a karjaim ugyanolyanok.mellem is alig nőtt.derék ,fenék meg comb,amin látszik ,kb 20.héttől nem jönnek fel a régi nadrágjaim.kíváncsi vagyok hogy a lábam csak vizes e vagy hájas :)
2015. máj. 10. 15:26
 5/16 anonim ***** válasza:

Első terhessegemnel 92 kilóval indultam 97 lettem a végére és 84 kilóval hagytam el a kórházat.

Másodiknál csak három kilót szedtem fel és kevesebb voltam mint az induló súlyom.

Nem diétaztam egyszer sem csak egyszerűen nem tudtam annyit enni mint nem terhesen.

2015. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Ez nem ennyire egyszerű, hogy baba és zsír. A vértérfogat is megnő terhesség alatt, ahogy a szövetek víztartalma, stb. is. Ez a felszedett kilók eloszlása:


Az alábbi lista a terhesség alatt felszedett pluszkilók megoszlását mutatja, egy átlagos mértékű súlygyarapodás esetében:

◾magzat: kb. 3,5 kg

◾zsírok, fehérjék és más elraktározott tápanyagok: 3,3 kg

◾vérplazma mennyiségének növekedése: 1,5 kg

◾egyéb testfolyadék: 1,9 kg

◾méh: 0,9 kg

◾magzatvíz: 0,9 kg

◾mellek megnagyobbodása: 0,9 kg

◾méhlepény: 1 kg


forrás: [link]

2015. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48kg indultam, 62-vel mentem szülni, 55kilósan jöttem haza és annyi is maradtam 1 évig :) sajnos aztán mikor elindult a gyerek, nehogy azt a pár pluszt leadtam, hanem még minuszba is mentem :(
2015. máj. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ez nem ennyire egyszerű, hogy baba és zsír. A vértérfogat is megnő terhesség alatt, ahogy a szövetek víztartalma, stb. is"


Igen, én is ezt írtam.

2015. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wiky93 ***** válasza:

Szeringem ez változó.

Magas, vékony voltam/vagyok 70kg-val kezdtem a terhességet, 85-el mentem szülnj (nem lettem dagi, semmi nem látszott rajtam, 176cm vagyok) kijöttem -5kg-val :) (80kg)

Utána 1-2hét alatt lement 5kg (75kgl, aztán ingadozott mindig 1-2-3kg (78-77-76-75kg-okat mutatott a mérleg) aztán már csak 74, 73 ma épp mérekeztem 71 vagyok és 4,5 hónapja szültem, ez mind magától ment le.

2015. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
170 cm vagyok, 58 kg voltam, amikor terhes lettem, 80 kg voltam a 38.héten, amikor császároztak. 70 kg-osan jöttem haza, azóta 65 kg vagyok, megmaradt a kötényhasam, végtagjaim vékonyak, hasamon látszik, ha picit többet eszem a kelleténél, nagyon látszik. A lányom 3400 g-al született. Figyelek az étkezésre, térd problémák miatt csak térdkímélő edzéseket végzek. :) Heti 1x, de ez édes kevés... viszont ennyire van időm. :)
2015. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!