Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor haza jöttetek a kórházb...

Amikor haza jöttetek a kórházból magatoknak adtátok be a vérhígítót vagy a párotok? Esetleg mindennap elmentetek az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15. héten és az első terhességem után meg a munkám miatt is elég csúnyán viszeres lett a jobb vádlim. Mondta a védőnő hogy mivel valószinűleg most is császárral fogok szülni ezért kell kapjak majd vérhígítót nehogy trombózisom legyen. Én azt hittem hogy kapok valami gyógyszert bekapom és kész. De tegnap voltam nála megint és rákérdeztem és mondta hogy ez injekció amit majd otthon is kell majd beadnom. Teljesen frászt kaptam ettől hogy én itthon szurkáljam magam (amúgy is parázok a tűktől). Ti magatoknak adtátok vagy a párotok adta be? Mennyire volt fájdalmas? Vagy menjek le minden nap az orvoshoz? Nagyon félek kérlek mondjátok el a tapasztalataitokat Előre is köszönöm
2014. nov. 6. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előretöltött fecskendőben van, nem lehet elrontani, hasba kell adni. Két ujjad közé csippented a hasadat és egy határozott mozdulattal beadod magadnak vagy a párod. Nem fájdalmas. Nálunk mindig esti program volt! :) Emiatt nem járnék el orvoshoz.
2014. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a párom adta be, 10 napig.

Nem volt vészes, de nekem vállba kellett, kórházban azt mondták hasi műtét után (császár) nem hasba szúrunk.

2014. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szülés után nem kaptam ilyet, de bokaszalag-szakadás miatt tavaly igen. Beadtam magamnak, bár nem szívesen, főleg, hogy a párom és az akkor hatéves fiam körbeálltak és röhögtek :D De amúgy nem fáj, elrontani sem lehet, csak azért elég bizarr dolog, amikor az ember saját magát szurkálja.
2014. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szülés után 3 hétig kaptam, párom adta be alvás előtt, combomba (a hasamat kétszer műtötték, tragikus állapotban volt). Nem fájdalmas, benyomáskor csak a szúrás picit, de amikor nyomja be a cuccot, akkor kicsit feszítő, aztán utána már semmi. Túlélhető. Ha előtte erősen összecsippenti a bőrt, és abba nyomja, még kevésbé fáj. Ne gondolkodjatok rajta sokat, mert akkor ráparáztok. Csak be kell tolni és kész.
2014. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, irigyellek titeket, én kaptam császár után de az rohadtul csípett :/ vállba, nem hasba. Hálistennek én csak rutinból kaptam, nem voltam veszélyeztetett, így itthon már nem szurkáltam.
2014. nov. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Császár után 10 napig kellett szúrni. A párom adta be minden este, én képtelen lettem volna megszúrni magam. Amikor beadta, nem fájt, utána csípett, mart egy kicsit. A kórházban vállba adták, itthon hasba döftük. :) Utáltam én is, de túlélhető.
2014. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Férjemnek kellett műtét előtt vérhigítót adni. Először elolvastam mindent, yt-on még videót is találsz, hogyan kell beadni. (előbb azért az orvost/védőnőt megkérdezni, hogy hova kell beadni) Remegett a kezem, de azt mondta, nem lehetett érezni. Ő hasba kapta. Ezzel felesleges orvoshoz menni. Inkább kérd meg a védőnőt, mutassa meg, utána menni fog.
2014. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én tavaly itthon szúrtam magam vakbélműtét után. Megkértem egy ápolót a kórházban, h mutassa meg hogy kell. Combomba kellett adnom, felváltva jobba másnap a balba a kék ereket kerülve. A bőrömet 2 ujj közé kellett csípni és egyenesen beszúrni az előre töltött fecskendő tűjét teljesen, majd benyomni a szurit és kész. Csípett nagyon.
2014. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még a kórházban megkértünk a férjemmel egy nővért, hogy mutassa meg a férjemnek, hogyan kell. Utána ő szúrt otthon. Kibírható.
2014. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit meglepődtem. Én is császárral szültem, de nem kaptam ilyet egyáltalán... kellett volna?! :/
2015. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!