Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés szülni?

Milyen érzés szülni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy közhelyes a kérdés, de szeretnék egy pár tapasztalatot, hogy milyen érzés szülni. Gondolom, nagyon fáj. Most vagyok 13 hetes terhes és nagyon érdekel ez a téma.

Köszi a válaszokat előre is.


2010. febr. 24. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
nagyon fajdalmas de a legcsodalatosabb dolog a vilagon!!!
2010. febr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valahogy Én is ilyennek képzelem el. És köszönöm.
2010. febr. 24. 15:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát iszonyú nagy fájdalommal jár,az biztos.hogy milyen érzés???iszonyú!!de amikor végre kibujik a várva-várt kis csodád,azt nagyon jó!az a pici kis fejecske,az apró ujjai,az hoyg felsir,az felejthetetlen.de az elötte lévö vajudás,hát az nem kellemes,a tuti.

(Zsoka)

2010. febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a szülés olyan,mintha egy hatalmasat kakálnál,a tolófájásnál is ezt fogod érezni,közben meg nagyon fesziti a hüvelyt a baba.
2010. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom Én,hogy iszonyatosan fáj. Most még nem is félek Tőle. Szeptember 2-ra vagyo kiírva, majd olyan augusztus körül ráérek parázni, ugye? :)
2010. febr. 24. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg fáj, de mindenkinél más ez, nekem nem volt annyira brutál, fájt, az igaz, de ez annyira felejthető fájdalom, és mivel célja volt, nem is úgy tekintettem rá. Pl. egy fogfájás rosszabb, mert még értelme sincs:)

És az a tudat, hogy hamarosan a kezedben lesz a kicsikéd, sokkal elviselhetőbbé teszi a fájdalmakat.

Nem kell amúgy parázni, mondogasd magadnak, hogy ha parázol ha nem, gyerek még bent nem maradt, úgyhogy minek magadat fárasztani az idegeskedéssel:)

Jó babavárást, és szeptemberben könnyű szülést neked!

2010. febr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A nő kibíróképességének határait súrolja a szülés. Nagyon nehéz és fájdalmas,de mikor megszületik ,elönt a boldogság. Augusztusban már úgy leszel vele,hogy csak lenne már meg. Az elsőnél nem féltem egyáltalán,mert nem tudtam mire számítsak, a másik 2 -nél már féltem,de nem vészesen,mert túl akartam már lenni rajta.
2010. febr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 1 babám van így nincs összehasonlítási alapom, de azt tudom hogy nekem a tolófájások és maga a szülés már megváltás volt. A vajúdás volt kemény és azt hittem nem bírom ki, amikor meg jöttek a tolófájások az valami megkönnyebbítő volt. Amikor pedig kibújt a kislányom az nem fájt, csak feszített valóban.
2010. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy a tágulás ezerszer fájdalmasabb volt, mint a szülés. Ötvenszer megszülném a fiamat újra. Abszolút semmi negatív élmény nem maradt bennem a szüléssel kapcsolatban. (A varrást leszámítva, de ez már egy másik témakör). És a kérdésedre a válasz: jól írta itt az egyik válaszoló, olyan mintha egy hatalmasat kakilnál. Ugye a baba feje viszonylag nagy és nyomja a végbelet véges végig, amíg ki nem bújik a feje. Aztán az is stimmel, hogy feszíti a hüvelynyílásod (nekem még a doki is tépte-nyűvte hogy jobban táguljon), de ezt majd megoldják egy nyisszantással. (Nyugi, semmit nem fogsz belőle észrevenni.) Aztán mi van még: a kényszer, az érzet, hogy annyira de annyira nyomni akarnád kifelé, hogy úgy érzed, mintha minden belső szervedet ki szeretnéd nyomni de valami irtózatos erővel! És majd érezni fogod a hüvelynyílásodnál a baba melegét, az még egy furi érzés, de jó! A lepényt is meg kell majd szülnöd, ott is nyomnod kell, de már nem érzel késztetést. Csak nyomsz egyet, közben pedig húzza a szülésznő kifelé a köldökzsinórnál fogva. Elvileg leszakítják a méhedről, ami iszonyú fájdalmasnak hangzik, de én egy fikarcnyi fájdalmat nem éreztem. A szülés maga ennyi. :)
2010. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal rosszabbra számítottam. Belőlem 10 perc alatt szinte kiesett a babám. A terhesség sokkal rosszabb volt. Inkább 10szer megszülnék, minthogy még egyszer terhes legyek.
2010. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!