Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés szülni?

Milyen érzés szülni?

Figyelt kérdés

mármint minden tekintetben..mennyire fáj, és "lelkileg" milyen érzés..:)

és a gátmetszés az micsoda? és nagyon fáj? 17/L


2011. okt. 18. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
a szülés többnyire fájdalommal jár de megéri mert egy uj életet hozol a világra.szülés után sztem mindenki megkönnyebbülést érez h túl van rajta és kezében tarthatja gyermekét,boldogságot érez.gátmetszést nem minden esetben végeznek .ez egy vágás ami szintén fájdalmas.
2011. okt. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
A szülés fáj, nagyon fáj. Nem olyan minthá kakálnál, hanem inkább feszítenek belülről. A méhösszehúzódások, ez adja a tolóerőt a babának, a legrosszabb. A gátmetszés az amikor a hüvely és a végbél közötti gátat átvágják, ha nem tágul a nő eléggé, ha nem vágnak reped és azt nehezebb visszavarni. Lelkileg viszont csodálatos érzés, életet adni valakinek akinek te leszel a mindene... Nincs ennél csodálatosabb.
2011. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a gátmetszés nem fáj. A varrás sem, lehet érezni pici szúrásokat, de nem fáj.
2011. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nagyon fáj, semmi nem fáj ennyire. De viszonylag gyorsan túlvagy rajta, és akkor minden rossz huss, elszáll. Azért utána is van lábadozás (1-6 hét), hiszen ez is egy "operáció" a zárójelentés szerint.
2011. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

fáj, rossz, kiszolgáltatott....

nekem 2 után sem "jött be"

2011. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fizikailag: fájdalmas. De mindenkinek másképp fáj. Én nemrég szültem és sokat olvastam róla, mégsem tudtam elképzelni. Nekem kicsi a fájdalomküszöböm és egy vérvételtől is parázok, de mégis kibírtam fájdalomcsillapítás nélkül is. El kell fogadni, hogy fájdalommal jár.

Lelkileg: leírhatatlan. Óriási megkönnyebbülés és öröm mikor meghallod felsírni a babát és akkor tényleg olyan, mintha az előtte lévő fájdalom nem is lett volna. Ez így hihetetlenül hangzik, de igaz. Én sem tudtam ezt elhinni, amíg nem tapasztaltam meg.

2011. okt. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés elgondolkodtatott, ezért egy OFF-fal kezdenék: Nem is annyira a kérdés, hanem a rá adott válaszok. Unatkozó tinédzser fiúk mit keresnek a szülés témakörben? Mi ez a sok, szerintem anyákhoz méltatlan hozzászólás? Nem szeretem az ilyesmit.


Természetesen nagyon fáj, ezt te is tudod. De nincs is ezzel semmi baj. Fel fogsz rá készülni lelkileg, mire odaérsz, és ahhoz képest, hogy anya leszel egy életen át, néhány óra fájdalom teljesen elenyésző áldozat.

A gátmetszést fájás alatt csinálják, nem érzed meg. Ha nem szólnak, akkor észre sem fogod venni. Amúgy igen, a hüvely és a végbélnyílás közötti szakaszról van szó, de nem egyenesen hátra vágnak, hanem kicsit oldalra, pont azért, hogy megakadályozzák a hátrafelé szakadást. Néhány varrattal varják össze. Kellemetlen helyen van, sokáig érzékeny maradhat, de túlélhető az egész. Nem akkora dolog, mint elsőre látszik!

2011. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen természetesen, gépektől mentesen, érzéstelenítők, infúziók, tágítás nélkül szültem, nem volt idő mégborotválni se.

A vajúdás, az egyre erősödő és sűrűsödő fájások nagyon kellemetlenek voltak, de azokat még itthon, ágyban, pocakomat masszírozva vészeltem át. 2 perces fájásokkal értem be a szülészetre.

A gátmetszést a doki rossz időben csinálta, simán éreztem, mert nem találta el a fájás időpontját, mert semmiféle gépre nem voltam kötve. De abban a helyzetben az volt a legkisebb bajom, hogy éreztem egy vágást odalent.

Az az érzés mindenért kárpótolt, mikor kicsusszant a lányom. Akkor már cseppnyi fájdalmat és kellemetlenséget sem éreztem, az valami csodás érzés volt.

Utána a varrás borzalmas volt. Nem akarok hazudni, de nekem a varrás ezerszer fájdalmasabb volt, mint a vajúdás-szülés együttesen.

2011. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Általában adnak előtte beöntést egyébként, de előfordul, hogy nincs rá idő.
2011. okt. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!