Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szüles és gátvédelem....

Első szüles és gátvédelem. Tippek, tapasztalatok, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
köszi

2015. máj. 16. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alkati kérdés is a dolog.

Én nem készültem rá semmivel, úgy értem, nem masszíroztam, nem kenegettem és hasonlók.

Csupán szüléskor szóltam a szülésnőnek, hogy én gátvédelemmel szeretnék szülni, ha lehetséges.

A szülésznő rendes volt, nem siettette a dolgokat, nem kellett vágni.

Ja és ügyeletesnél szültem, senki nem kapott hálapénzt sem.

2015. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wiky93 ***** válasza:

Egyáltalán lehet erre készülni? Ha igen szerintem fölösleges..mindenkinél más.

Én egy vékony magas anyuka vagyok nem kellett gátmetszés se semmi, nem repedtem/szakadtam, 1ici picoke sebem volt és ennyi.

Van aki meg gátmetszéssel is szanaszét esik...

2015. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
En kulfoldon elek es itt nem vagnak! Azt tanitottak szulesfelkesziton, hogy akkor van repedes ha siettetik a kitolast. A testedre figyelj es nyomj ha a tested nyomni akar amugy ne (ha egeszsegileg minden rendben) mert igy van idod kitagulni annyira hogy ne repedj. Otthon azt hallottam sokszor eroszakkal nyomjak ki a nokbol a babat az orvosok. Akkor nem csoda ha repednek.
2015. máj. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az utolsót meg kell, hogy cáfoljam. Lehet, hogy a szülés siettetésekor is reped valaki, de ellenkező esetben is, amikor éppen hogy nem segítenek kijönni a babának és megvárják, hogy az majd természetes úton kijön. Külföldön valóban nem szívesen vágnak, ezért a nők ugyanúgy repednek, mint itt és ez a baj. Ha a bába vagy a szülészorvos vágna, akkor nem lenne repedés a vége, ami sokkal rosszabb. Csak sajnos a nők már eleve úgy mennek szülni, hogy gátvédelemmel akarok, az orvos, bába nem vág, de a baba, ha nagy, vagy elakad és az anya vagy a helyzet olyan, akkor vágni kellene.., na ilyenkor szoktak aztán repedni a nők. Én az orvosra bíznám, hogyha vágni kell, igenis vágjon, minthogy a végén repedjek.
2015. máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gátvédelmes kórházat keress, ott vigyáznak erre
2015. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én a miskolci Semmelweisben szültem, de szerintem ez orvos/szülésznőfüggő is, nem csak kórház.

2015. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Leginkább szülésznőtől függ. De ha extra nagy a különbség akkor muszáj vágni
2015. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rufilla válasza:
szia, probald ki az Aniball labdat, szules elott kb. egy honappal kell elkezdeni a tornat vele, segit felkesziteni a gatat a szulesre, h elasztikusabb legyen es ne repedjen, ne kelljen vagni... ismerostol hallottam rola, serules nelkul megszult es nagyon dicserte a szuleszno is, hogy milyen ugyesen tolt, ahhoz kepest, h elso gyereket szulte
2015. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!