Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetesen is megindulhat a...

36 hetesen is megindulhat a szülés front hatására? Vagy egy egészséges terhességnél nem kell ettől tartani?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
HA egy terheseggel nincs gond, akkor SEMMI (kivéve, ha orvos ad valamilyen szert, de akkor sem mindig sikerül) nem indítja meg korábban a szülést.
2015. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Front akkor segít rá a dologra, ha már érett a babád és amúgy is meg akarna születni.

Tehát csak úgy idejekorán a front nem fogja beindítani. Ott más ok is közrejátszana.

2015. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat akkor, ha rosszul állapítják meg a terhesség idejét és valójában már érettebb a baba (nekem pl. fél évig nem volt menstruációm a gyógyszer abbahagyása után, na akkor mondják meg pontosan a napot). Olyankor becsülnek méret stb. alapján, de még a mai világban is előfordulhat tévedés.

Vagy ha valami miatt hamar elöregszik a méhlepény, nem jó a keringése és a baba érzi azt, hogy még kis súllyal is jobb kint neki, mint bent, nem kap elég táplálékot, akkor megindulhat. Azért mondják ilyen tájt, hogy "mindenórás" valaki. De inkább a 38 hét a vízválasztó, amikor már tényleg bármikor beindulhat.

Még többedik 2., de inkább 3., 4. gyereknél fordul elő, hogy hamarabb megszületnek. A méhszáj miatt is lehet, hogy már nem olyan, mint 1. szülésnél, amikor még soha-soha előtte nem volt kitágulva.

Egy ismerősöm is bement vizsgálatra a 3. gyerekkel, ott közölték, hogy már több ujjnyira ki van tágulva és meg is született a babája.

2015. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ijesztgetni akarok, de teljesen egészséges terhességem volt, 25hetesen mégis a kórházban kötöttem ki, mivel majdnem elindult a kisfiam. Nagyon viharos, változékony idő volt akkor. Tele is volt az osztály visszatartáson lévő kismamákkal. Az orvosok és nővérek rögtön mondták,hogy frontok vannak, az a baj.


(Végül napra pontosan indult teljesen magától a kisfiam :) )

2015. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

2.baba lesz, az első 41.héten indult magától, de a hidegfront hatására, szerintem.


viszont most a 36.héten mikor jöttek az esők azt hittem megszülők, olyan fájásaim voltak.


azóta voltam orvosnál és mondta hogy minden rendben, és teljesen zárt vagyok, ígymegnyugodtam.


amúgy mikor én szültem akkor nálunk is tele volt az osztály koraszülőtttel, és visszatartott babával

2015. jún. 4. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!