Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1 epilepsziás, terhességi...

1 epilepsziás, terhességi diabéteszes kismama császárral vagy, természetes úton szül, vagy miben más az el látása a szüléskor, , mint 1 egészséges kismamának?

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, sem az epilepszia, sem a terhességi diabetes nem jelenti, hogy császárral kell szülnie egy kismamának. Nyilván orvos mond véleményt, de ezek egyáltalán nem kizáró okok. Ellátása meg semmiben sem másabb, mint akárki másnak.
2015. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm epilepsziás és programozott császárja volt emiatt háromszor.
2015. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg, normál lefolyású terhességnél szülhet simán is a kismama, ha azt az orvos is jónak látja. Viszont a szülés egyben stresszhelyzet is, aminél megnő az esély a rohamra. Ha szülés közben lesz valakinek epilepsziás rohama, azonnal intravénás gyógyszert kap, hogy megállítsák a rohamot és viszik is műteni.

Szerintem a legtöbb doki a tuti biztosra megy és inkább a császármetszést javasolja, kevesebb az esély a komplikációra.

Szoptatni is lehet, bár vannak bizonyos készítmények, amik kizárják. Érdemes erről is előre tájékozódni és orvossal konzultálni.

2015. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm epilepsziás és császározták emiatt.
2015. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1%
Jó kifogás sose rossz. Ma már minden második szülés császár. Ennyire nem vagyunk életképtelenek, de ha van egy jó kifogás,miért ne lehetne reggel8ra tervezni a szülést, és nem éjjel2-re, a dokinak sokkal kényelmesebb. Az , hogy felesleges és több a szövődménye ma részletkérdés Magyarországon.
2015. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia egy elég komoly betegség. Szerintem ebben az esetben pont indok a császármetszés. A vajúdási vagy kitolási szakaszban szerintem elég veszélyes lehet egy roham.
2015. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A terhességi diabetes önmagában nem indok a császárral, csak ha szövődménnyel jár, epilepsziával én biztosan nem kockáztatnék, mert nem éri meg! Mindig a kockázat és a haszon elvét kell nézni a szülésnél és nem a divatos sallangokat követni. Császárnál is ugyan úgy megszületik az a baba, csak biztonságban lesztek mind a ketten.
2015. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm, aki epilepsziás, de emellett van egy másik komoly betegsége. Ő programozott császárral szült, de az orvos határozottan mondta, hogy nem az epilepszia miatt, hanem a másik probléma miatt.

Szoptatni is szoptat.

2015. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!