Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van mostanában ennyi...

Miért van mostanában ennyi nagy súlyú (átlag sokszor 4-4,5 kg-os) baba?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%
Köszönhető a vitaminoknak, amit a terhes nők szednek.
2015. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%

Lányom 3,6-al született, fiam pedig 3,9-el.

Rajtunk kívül 3-3 kismama volt még a szobában, nekik 2,4-3,3 kg között voltak a babáik.

Amikor a lányom született, nem tudom, de amikor a fiam, akkor rajta kívül csak 2 baba volt 4 kg körüli,a többi kisebb volt.

Meg mostanában születtek ismerőseimnek gyerekei, mindegyik pici: 2,4, 2,8, 3,2 kg.

Szóval én ezt nem vettem észre, amit írsz, hogy sok lenne. :)

2015. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
A terhesvitaminok miatt leggyakrabban, de a cukorbetegek száma is rohamosan nő, és cukorbeteg nőknek is nagyobb súlyú babáik születnek.
2015. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

2-es vagyok. Nem voltam cukorbeteg, és nem szedtem vitamint se, csak a 12. hétig. Semmi bajom nem volt egyik terhességemnél sem, és csak 10 kg-t híztam.

Szóval én nem foghatom a cukorra meg a vitaminra.

2015. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

Mert mennyiről tudsz? Én 3 ilyen nagysúlyú babát ismerek/hallottam, egyikük 3 éves, a másik 2 már huszonennyi-mennyi.

Testvérem és én is szedtünk terhesvitamint, egyikünk babája sem volt 3,5 feletti.

2015. jún. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Egy buta ember kitalalta, hogy a vitamintol vannak nagy babak es az osszes tobbi elhiszi. Gondolkozzatok mar logikusan, egy vitamintol hogyan lenne nagyobb sulyu a baba?


En inkabb arra tippelek, hogy sok a mcdonals-on es egyebeken kihordott baba. Mert azok a babak, akik 4 kg felett vannak mar kis husisok. De nem mondom, hogy minden nagy baba ilyen. Van akinek pl csak magasak es nagyobbak a szulei. Az a baba is nagy lesz.


De NEM a vitamintol!!!!

2015. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Egy vitamintablettától senkire sem fog plusz zsír rakódni, nem is tudom, hogy képzelik, akik ezt gondolják :D


Én végig szedem az elejétől, sőt még mellé plusz vasat, C vitamint, kalciumot, magnéziumot. 35 hetes vagyok, csinos, formás kismama, vékony karok, lábak, csak a hasam nőtt, a baba is átlagos a becslések alapján.


Szerintem inkább annak tudható be a sok nagy baba, h ma már a boltok polcai roskadoznak a sok finomságtól, rengeteg készétel kapható, de rendelni is lehet kész, kifőtt ebédet szinte bármelyik étteremből. Télen is elérhető a sok gyümölcs, zöldség, a mai kismamáknak nem kell semmit nélkülözniük. Azért régen, ha enni akart egy jó rántott húst, ahhoz fel kellett kelni, csirkét vágni, kopasztani, darabolni, szóval 6x is meggondolta, kell-e az neki, míg ma csak elsétálsz egy kifőzdébe vagy megrendeled telefonon és már eheted is.

2015. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
Még valami: A B vitamintól megnőhet az étvágy, na de ha valaki nem bír magának megálljt parancsolni, az nem a vitamin számlájára írandó szerintem.
2015. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

Pedig tuti közrejátszik a terhes vitamin, van aki úgy eszi őket, mint más a vizet issza.

Én mind a 3 terhességem alatt ettem mekis kaját, pizzát is és hasonlókat, egyszerűen kívántam.

Gyerekeim: 2700; 2810; 2760 gramm. Én magam annó 2450 grammal születtem időre. Tehát genetika is lehet. Folsavon és magnéziumon kívűl semmit sem szedtem.

2015. jún. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

Én nem tapasztalom ezt a környezetemben.

(Én az egész terhesség alatt végig minden nap szedtem terhesvitamint, cukorbeteg is vagyok és 3100 gr-al született a lányunk a 40. hét elején.)

2015. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!