Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba átlag alatti...

6 hónapos baba átlag alatti test súllyal?

Figyelt kérdés

Kislányom 3600 grammal született (53 centivel) most 6 hónapos kereken és 6700 gramm. Anyatejes volt 5 hónapos koráig, de mivel a 4. és 5. hónapban csak havi 300 grammot hízott, tejpépet írt a gyerekorvos éa a kóstoltatást is megkezdtem 5,5 hósan.

A gond az, hogy szinte minden fogja a hasát, ezért abba kellett hagynom a tejpépet, csak sűtőtokot tudok szinte adni neki amitől persze nem hizik. most egy étkezés van kiváltva, de elég kevés a tejem mert a foga miatt folyton éjszakázom, gondolpm azért is hizik lassan mert csak 7-8 orat alszik egy nap. Szóval a kérdésem, hogy ha amúgy jó kedvű, baj e ha még pár hétig csak heti 50-60 gramm körül hízik? Gondolom 8 hónaposan, ha majd eszik már húst, glutént meg túrót, majd úgy is beindul nem? valakinek van hasonlo tapasztalata, hogy a későbbiekben hízásnak indult a babája a hullámvölgy mèlypontja után? vagy mindenképp nyomassam a tejpépet? nem szeretném hogy elmaradjon a fejlodesben.


2015. jan. 28. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem annyira kicsi a babád, nem nevezném átlag alattinak.

Ha aggódsz, akkor írass fel Sinlacot, és keverd össze gyümölccsel. Attól jobban fog hízni, és gyümölccsel együtt nem fogja megfogni a hasát. Legalábbis ez a taktika kislányomnál bevált.

2015. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a kislányod súlya tökéletes az én kislányom nyolc hónaposan volt ennyi súlyú, ő hat hónaposan 6170 gramm volt.
2015. jan. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális súlyú.

Húst már adhatsz neki.



Almával próbálkozz, van akit meghajt nyersen. Illetve a cékla is jó emésztésre.


A hozzátáplálás elején gyakori, hogy pár hétig székrekedést okoz a szilárd étel. Utána spontán rendeződik és "megszokja" a bélrendszer.

2015. jan. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj:)

Az én babám nagyobb volt születéskor 3920g.6hós státuszon 6800g.

Mi is anyatejesek vagyunk.

Teljesen jó a hízása,nem kell aggódni.

Sőt nálunk a mozgás miatt 100g "fogyott" is.

Ha elégedett én nem aggódnék:)

2015. jan. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Sinemilt adtam a picinek,bár ugye nekünk semmi ok nem volt rá,csak születésétől tejallergiás tápszert kapott,így az étel és tejallergiás sinemil pépet is fel tudtam íratni,nekünk segitett egyébként a kakiban,mert eleinte keményebbet wc-zett,de az totál fellazította neki.

Egyébként szerintem nem átlag alatti a súlya,én lányom 6hónaposan 8400 gramm volt,de ő nagyon nagyon husi volt akkor szerintem.

2015. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást, akkor nem aggódom :)
2015. jan. 29. 07:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Miket próbáltatok? amit korán lehet adni és biztos hogy nem fogós: alma párolva!!, meggy, cukkini. Krumpli helyett inkabb rizs (rizspehelyként akár)


Amúgy teljesen jó súlyban van :) az én fiam is kb. 4 hós kora óta 4-500 g körül hízik havonta, de teljesen egészséges.

2015. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

alma megfogta nyersen. azóta kompótnak adom. úgy csak kicsit fogja.

cékla megfogta. krumpli megfogta. répa megfogta. rizs megfogta. Sinlac megfogta.

a meggyet utálja, sütőtököt kap most szinte mindennap kis alma kompóttal, meg most két napja adom neki a körtét, azzal elvan.

2015. jan. 29. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
nekünk nagyon szorulásos volt a kisfiam. őszibarackkal kezdtem pont emiatt a hozzátáplálást. volt hogy még akkor sem volt kaki eleinte, akkor szilvát adtam neki. na utána nem volt gond a kakival :) ezeket már nyugodtan adhatod neki fél évesen. ha a szilva esetleg túl meghajtaná akkor van bébiételben szilva-alma, de házilag is összekeverheted a kettőt, lehet kapni nagyobb boltokban mirelit szilvát. egyedül az őszibarack ami szerintem csak bébikajában kapható most télen.
2015. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!