Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a szoptatást ha vendégségbe megyünk vagy anyosomékhoz és pont akkor van itt az ideje, vonuljak külön szobába (de vendégségbe hogyan?) vagy fejek ithon és üvegböl etessem meg a babám?

Figyelt kérdés
Esküvöre is kell majd mennünk na ott aztán tényleg nehéz lenne elvonulni,oda mindenképpen lefejem de ha vendégségbe vagy kirándulni megyünk ott hogy oldjam meg?Ti hogy csináltátok?
2008. szept. 2. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyósodékhoz mész, akkor nyugodtan elvonulhatsz egy külön szobába, szerintem ebből ők sem csinálnak nagy problémát. Vendégségben is teheted ugyanezt, főleg, ha tudják, hogy a babád szopik. Az ismerősök is megértik, ha épp akkor náluk vagy. Esküvőn tényleg nem egyszerű a dolog, akkor inkább fejd le és vidd magaddal. Kiránduláson is ugyanezt teheted, mert ott sem biztos, hogy megoldható a szoptatás.
2008. szept. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha vendégségbe mész, nyugodtan megkérheted, hogy szeretnél nyugiban, csendben megetetni a babát, nem fognak kérdőre vonni, és nem fognak felháborodni (mert mire is, hogy nyugalomban akarsz szoptatni?) Ha nincs lehetőséged külön menni, szólsz, hogy eljött az etetés ideje. Esetleg egy fotelba leülsz a picivel kicsit elfordulsz, vagy egy textilpelussal eltakarod magad. Hidd el, senki nem fog érte meszólni, ez egy természetes dolog. Azt megértem, ha nem akarod csak úgy előkapni, ezért használhatsz pelust, hogy azért mégis..

Esküvőn meg: nálunk a városházán tartották az esküvőt ismerősömék, és a helyi kultúrházban volt az evés, tánc. Ott volt könyvtár. Barátnőmék oda kéretszkedtek be a babával. Esetleg valami öltözőbe, vagy hasonló helyre bemész. Ha a babát még kizárólag szoptatod, inkább próbáld megoldani, hogy ne kelljen fejni, hanem ott megoldani a szopit.

2008. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én szoptattam mindenhol elég egy szép kendő amivel egy kicsit eltakarod magad és diszkréten nyugodtyn lehet bárhol szoptatni még az utcán is szóval mindenhol én 18 hónapig szoptattam és soha nem fejtem pedig volt olyan időszak hogy nappal óránként szopizott
2008. szept. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Én nem csináltam ebből problémát sosem. Ahol volt rá mód félre vonultam. De utazás közben távolsági buszon ölembe vettem és megszoptattam. Vannak ismerőseim akik játszótéren a nagyra vigyáznak és padon ülve szoptatják meg a kicsit ha szomjas. Szóval ha ezek téged nem zavarnak akkor más is megfogja érten. max furcsállják kicsit, hogy nem csinálsz belőle gondot.

Ez azért van mert sokan intimnek tartják ha egy anya szoptat, de vannak olyanok is akik egyenesen szemérmetlennek mondják azt az anyát aki nyilvánosan szoptat. pedig ez természetes.

2008. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Hát nem tudom én ugy gondolkodom,hogy a vendégség,anyós az még oké,de amig valaki szoptat addig a saját szórakozásáról mondjon le vmilyen szinten,hiszen egy lagzi nem valo még egy szopizós csecsemönek.én oda nem cígelném szegényt.1: tömegbe nem való baba bacik miatt,2: zajban zaklatottá válik.
2008. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk attól függ kihez megyünk.Ha az ő családjuknál vagyunk,akkor félrevonulunk egy kis szobába babával.De szerintem ha valami miatt nagyon muszáj lenne,akkor előttük is megszoptatnám,hiszen ha a gyerek éhes az az első,cumisüvegezni meg nem szeretek,mert félek a cumizavartól,meg az a sok macera a fejéssel,fertőtlenítéssel...

Az én családom előtt minden szívbaj nélkül megszoptatom,ha úgy hozza a sors.

De szoptattam már az egyetemen,a kocsiban, parkban...

De tény,h sokan sokkal szégyenlőssebbek mint én.

2008. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyósomnál félre vonultam egy másik szobába, az én családomnál a többiek előtt, igaz a pólóm alól alig látszott ki a kicsi feje. De strandon, parkban, sőt autóban is a parkolóban. Nem kell szégyelni. Mindig megkérdetem, hogy zavar-e valakit, mert engem nem.
2008. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!