Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet tudni az Újbudai...

Mit lehet tudni az Újbudai támogatásról? Egyszeri támogatást a 11. kerületi lakosoknak?

Figyelt kérdés
Tud valaki valamit róla?
2008. szept. 2. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszeri támogatás. 11. kerületi állandó bejelentett lakcímmel kell rendelkeznie a gyermek születésének időpontjában legalább az egyik szülőnek. Szoc osztályon kell hozzá nyomtatványt kérni.
2008. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2008. szept. 3. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én az előző héten adtam be.Elöször is az a lényeg hogy állandó lakcímmel rendelkezél.

Szükség lesz a forma nyomtatványra azt a önkormányzat oldaláról is le tudodo tölteni, még kelleni fog a baba anyakönyvi kivonata és a taj kártyája ezt kell leadni és elvileg 30 napon belül elbírálják és utána ha pozitiv lett a döntés kapsz egy határozatott és utána utalják a pénzt.

A taj kártyához javaslom hogy ha az apuka megtudja oldani menjen be az teve utcába és ott 30 perc alatt elkészítik ne várjatok a kórházra mert az 1 hónap is lehet mire kiküldik és minden anyagi jutatáshoz kell sajna.

Remélem tudtam segíteni

2 hetes baba anyukája

2008. szept. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Én csak ideiglenesen vagyok bejelentve itt, de a párom már itt lakik 10éve. Akkor is jár vajon a támogatás?

2008. szept. 3. 19:42
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg el tudnád küldeni, hogy hol találom meg azt a nyomtatványt? Nem találom az önkormányzat honlapján.
2008. szept. 3. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló vagyok. Elég csak az egyik szülőnek a kerületben laknia, viszont neki állandó lakóhellyel kell rendelkeznie. Ez akkor nálatok megvan. Nincs olyan, hogy elbírálják, ez jár a kerületi lakosoknak.

[link]


innen tudod letölteni a nyomtatványt. Születési és életkezdési támogatásnak hívják.

2008. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
-köszönöm!!!!!
2008. szept. 4. 17:37
 8/10 A kérdező kommentje:
Áhá! Akkor végülis ez a babakövény?
2008. szept. 4. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem, a babakötvényt állambácsitól kapjuk, ez egy olyan támogatás, amit csak a kerület állandó lakosai kapnak, a testület szavazta meg. Nem kötelező, csak adható, rendeletet hoztak róla. A babakötvény pedig törvényi előírás.
2008. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Második válaszóló vagyok

Elég ha a párod van állandóra bejelentve de szerintem akkor neki kell igényelni de itt a telefon száma a hölgynek aki ezeket intézi

3723-448 Nagyné Pergel Ágnes én is inkább felhívtam minthogy 2szer kellejen mennie a páromnak

Egyébként elég gyorsan feldolgozták nekem mert már hó közepén utalják a pénzt tegnap jött meg erről a határozatt.

2008. szept. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!