Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felesleges a szülőszoba...

Felesleges a szülőszoba látogatás? Csak a mézesmadzag elhúzására szolgál?

Figyelt kérdés
2015. júl. 1. 14:18
1 2
 1/17 curáku ***** válasza:
??
2015. júl. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem felesleges, legalább meg tudod nézni a helyet.

Amúgy igen, sokszor csak mézesmadzag a sok kellék, mint a múzeumban. De vannak szerencsések és ügyesek, akik olyan segítőket választottak, akik dolgozni is akarnak, és rá tudnak hangolódni a folyamatra, hajlik a derekuk és dobog a szívük a babáért és mamáért. Akkor nem csak dekoráció lesz, hanem valódi kellék, minden. Kórháza és segítője válogatja.

2015. júl. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem teljesen értem a kérdést...

Én voltam szülőszoba látogatáson, azóta 2x voltam is bent, mert 1x befektettek pár napra, és akkor ott kaptam infúziót, ott feküdtem pár órát, aztán 1x voltam bent ctg-n. Mind a három alkalommal tetszett, amit láttam, és tetszett az ellátás is. Szépek a szobák, kedvesek a szülésznők, jó a felszerelés, kellemes a légkör.

2015. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mézesmadzag? Mire érted?

Engem körbevitt a szülésznőm, hogy megmutassa mi hol zajlik (előkészítő, zuhanyzó, szülőszoba, műtő, őrző), és mikor élesben ment a dolog, nem volt minden annyira idegen.

2015. júl. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Ahol én szültem, ott minden héten adott napon és időpontban volt szülőszoba látogatás, asszem a 34. betöltött hét után lehetett menni. (vagy 32.)

Mivel nem a városban lakunk és nem volt veszett sok szabadidőm sem ezért nem mentem, de amúgy is picit feleslegesnek tartottam. Semmi extra nem volt, szobák, szülő ágy stb...

A mézesmadzag részt nem értem én sem...

2015. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mézesmadzag? Én frászt kaptam, mikor a d oki mutatta, hogy mivel repesztenek burkot. (Amúgy ilyen szempontból tényleg felesleges bemenni, jobb azt nem látni ;)
2015. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, mézesmadzag.

Arról, hogy náluk ilyen modern, így meg úgy lehet vajúdni. Aztán élesben derül ki, hogy pl. x órán belül kell produkálni egy babát, ha nem akkor császár stb.

2015. júl. 1. 15:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, mézesmadzag, amikor látod a bordásfalat, labdát, sarokkádat, hiper-szuper természetes szülés párti eszközöket és utána bemész, beöntést kapsz, 8-10 órára fekve ctg-re kötnek, majd burkot repesztenek a csodás kötőtűvel és aztán infúzió, oxi, sajnos egyre több esetben császár. A labda meg max dekoráció, mert hozzá sem értél. (És ez konkrétan az én szülésem, ahol még pisilni sem voltam kint.)

Én ezt értem a kérdésben mézesmadzagon, mert a látogatások alkalmával azt hittem, maximális természetességben lesz részem, hisz a környezet ezt ígérte. De csak arra kellett vigyáznom, hogy nehogy összekenjek bármit is.

2015. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljes mértékben igazad van!
2015. júl. 1. 15:21
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Minden kórháznak meg van a (be nem vallott) protokollja arról, hogy mennyi időn belül kell babát produkálnod. Átlagban ez felvételtől számítva 12 óra. Kevés orvos lépi ezt túl. Akkor jönnek a gyorsító eszközök, majd egy nagyobb löket oxi és pulzusesés után műtő (már aki egyáltalán foglalkozik azzal, hogy tünetet generáljon, néha azt sem szoktak). Így lesz 35% a császárarány, egyes megyékben akár 70% is. Mert lejár a műszak.

Szerencsére vannak kórházak, ahol dolgoznak nyitott gondolkodású, normális segítők, csak tájékozódni kell alaposan, hogy hol és kik.

2015. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!