Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol kell kérni a házassági...

Hol kell kérni a házassági anyakönyvi kivonat másolatát, (hogy még mindig házasok vagyunk) a szüléshez (mint igazolás), ahol a házasságkötés megtörtén, vagy a lakóhelyen is ki lehet kérni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
ahol a házasságkötés történt
2015. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tavaly október óta nem kell.Nem is adnak már a hivatalok.Az eredeiről kell egy fénymásolatot vinni.Nekünk is volt emiatt egy plusz körünk.
2015. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most szültem áprilisban, és kérték a házassági anyakönyvi kivonatot, ami nem régebbi 300 napnál. S az anyakönyvvezető adott is (ez ingyen van).

Szóval ott kérd ki az anyakönyvvezetőtől, ahol házasságot kötöttetek.

2015. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen is kell szüléshez? :O Ez mit szolgál, hogy apa nevére kerüljön? Mi van, ha valaki nem visz ilyet, akkor anya nevére anyakönyvezik, vagy mi?
2015. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 3. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, igen. Ez az anyakonyvezteteshez kell. Ha nem vagytok osszehazasodva akkor apasági nyilatkozatot kell tenni az apukának hogy az ő nevére kerüljön.:)
2015. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt tudtam, hogy élettársi kapcsolatnál kell, de azt hittem, házasoknak ez nem szükséges.

Mi mondjuk házasságba vállalunk majd gyereket, lévén, hogy már azok vagyunk. :) Csak nem tudtam, hogy ilyen is kell hozzá. Bár végül is logikus, hisz sokan meghagyják a nevüket válás után, még az sem elég ok egy nőnél, hogy elhiggyék, még házas a férfival.

2015. júl. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!