Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a gyerek születése után...

Ha a gyerek születése után akarom igénybe venni a TGYÁS-t akkor elég a kórházban kapott igazolás, vagy vissza kell menni a terhesgondozóba és ott igazolják le, hogy hányszor voltam gondozáson?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
úgy emlékszem,a TGYÁShoz nem kell arról igazolás, hogy hányszor voltál gondozáson, az az anyasági segélyhez kell. (4 alkalomnak kell meglennie.) Azt már szülés előtt jobb ha odaadja a dokid. (vagy védőnő, kinél hogy mennek a dolgok.)
2012. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A TGYÁS-hoz nem kell igazolás hogy hányszor voltál terhesgondozáson,az anyaságihoz kell,és nem kell visszamenni a terhesgondozóba,a kórházba kapsz róla igazolást aznap amikor hazaengednek.Én most igényeltem mind a kettőt egy hónapja és már a TGYÁS-t is és az anyaságit is megkaptam.TGYÁS-hoz a kórházi OEP-es igazolás kell,hogy ott szültél.Ezt is és minden papírt aznap kapsz meg amikor hazamész a kórházból.
2012. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Még annyit,hogy nekem nem a kiskönyvet nézték hogy hány pecsét van,hanem a kórházi számítógépbe volt,hogy voltam e a kötelező vizsgálatokon (vérvétel,ultrahangok,NST).És így több alkalom jött ki mint amennyi pecsétem volt,mert nekem ultrahangon sose pecsételtek.
2012. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy hányszor voltál gondozáson nem a TGYÁS-hoz kell, hanem az egyszeri anyasági segélyhez.
2012. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. jan. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!