Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok a szülésné...

Mik a tapasztalatok a szülésnél adott fájdalomcsillapításról? Sokat segít vagy inkább tűrjem a fájdalmat?

Figyelt kérdés
2007. nov. 4. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszem, hogy a babának az a legjobb, ha minden a lehető legtermészetesebben zajlik. A szüléskor adott fájdalomcsillapítókról tudom, hogy nem ártanak neki, de abban is biztos vagyok, hogy - mivel valamennyi mindenképpen eljut az ő szervezetébe is - jót sem tesz neki. Az én véleményem az, hogy ha évezredek alatt minden nő kibírta, akkor én is kibírom. (És ilyen elvek alapján szültem a fiam, fájt, de szép volt...jöhet a tesó :) )

De ez az én saját véleményem. Senkit nem fogok kevesebbre tartani attól, hogy kért fájdalomcsillapítást. Az epidurális érzéstelenítést sokan dicsérik, az biztos, hogy nagy haszna, hogy a kismama -mivel nem érzi a fájásokat- nem merül ki úgy a kitolási szakaszra, állítólag van, aki még aludni is tud a fájások alatt.

Neked kell dönteni.

2007. nov. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, annyi csak, hogy olvastam nem egy cikket, miszerint a fájdalomcsillapító árt a babának. Ha rögtön nem is látszik, de a késsőbbiekben előjöhet.

Ugyan én még nem szültem, csak 26 hetes vagyok, de én is úgy tervezem, hogy természetesen fogok szülni. Üdv

2007. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én az elsö gyerekemnél kértem de ö császáros volt, a második természetes szülés volt ott nem kértem. Azért mert az elsőt mellé szúrták és egy életre tönkretették a derekamat vele. 25 éves vagyok és képtelen vagyok fél óránál többet állni vagy hajoni akár 5 percig. Ez nem elriasztás akart lenni,de tudni kell hogy lehetnek ilyen "balesetek".
2007. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Én természetes úton szültem a babócámat. Gondolkoztam rajta a terhességem alatt, hogy kérek majd epidurált, de mire odakerült a sor, hogy megyünk szülni, már időm nem volt min gondolkozni. Olya gyorsan történtek az események, villám sebességgel tágultam, úgyhogy már nem adtak epidurált, mert csak meghosszabbítottuk volna vele a vajúdást. Így is kibírtam. Nekem szerencsém volt nagyon gyorsan vajúdtam, rövidek voltak a fájások és 1,5 percenként követték egymást a vége felé. Az a lényeg, hogy legyenek melletted legalább ketten a családból. Az egyikük mindenképpen maszírozza a derekadat a fájások alatt, így ki lehet bírni. Könnyű szülést kívánok.

2007. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom küszöb mindenkinél más. Én már háromszor szültem most várom a negyediket, és meg sem fordulta a fejemben, hogy bármit kérjek...

Nem beszélve arrol, hogy szerintem a bébi is kap a cuccbol rendesen, egy ismerősöm ikreiből a kisebb súlyu nagy valószínüséggel azért nem élte túl a császárt mert túl nagy volt az a dózis ami átment a szervezetébe abból a szerből amivel az anyukát altatták...

Ha csak a fele igaz ennek az eshetőségnek, már borzasztó.

Másrészt a testvérem párja edát kapott a császárnál és egyszer csak a műtét közepén elkezdett mindent érezni...

Mint kiderül minden szervezet másként reagál a gyógyszerekre, az övé így. Az előzöekben leírt magzat pedig ennél drasztikusabban arra amit ő "kapott" a mamáján keresztül.

Viszont mindenképpen ki kell hangsúlyozni, hogy szövődmények sokkal ritkább esetben lépnek fel, és a gyógyszerek álltalában gond nélkül elvégzik a feladatot amire előállították.

S végül nem árt ha tudod az én tapasztalatom az, hogy a szülési fájdalomnak emléke sem marad attól a pillanattól, hogy kezedbe veszed a "fájdalom tárgyát" a gyönyörű kisbabádat. Nem emlékszem konkrétan egy fájásra sem ha a szüléseimre vissza gondolok csak arra a csodás pillanatra amikor a kezembe adták őket.

2007. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ÉN epidurális érzéstelenítésben szültem meg kislányomat. Gerincbe adják, de megkérdeztem és azt mondta mindenki, hogy nem árthat a babának semmilyen formában. Csak ezért egyeztem bele. Igaz hogy anyáink is érzéstelenítő nélkül szültek, de egy ismerősöm azt mondta erre, hogy minek tűrjük a fájdalmat ha nem muszáj. Én örülök, hogy kértem anno, mivel éjszaka vajudtam és 4 óra eltelte után már olyan fáradt voltam a fájdalomtól, hogy nem bírtam volna erővel a szülést, mivel csak 12 órás vajúdás után szültem meg. Nekem fájt tőle a fejem a szülés után, de a szülési fájdalomhoz képest semminek éreztem. Bár a kórházban ahol szültem nagy részben alkalmazzák és ajánlják az epidurális érzéstelenítést, a második gyerekemnél is kérnék, mert tényleg minek szenvedni ha nem muszáj.

2007. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 órát vajúdtam, és szó szerint végigordítottam az egészet! Amikor burkot repesztettek, és felkötötték az oxytocint kész voltam. Kaptam 2 No-Spát a fenekembe, de annyit ért mint halottnak a csók! De amikor túl voltam rajta, én voltam a legbüszkébb a világon, hogy képes voltam ezt végigcsinálni, teljesen egyedül! A szülésznő sem segített, semmit, csak néha rámszólt hogy halkabban! Ezt az élményt nem cserélném el semmire, ez csak az enyém! És hidd el a legszebb élmény lesz a te életedben is! Ezt egy férfi sem tudná végigcsinálni!
2007. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nánási Tímea ***** válasza:
Szia!Nem kell fájdalomcsillapító hisz az a lényeg hogy jöjjenek a fájások én méhszálytágítót kaptam neis egyet de semmit nem ért ezt ki kell bírnod és ki fogod hisz ez egy természetes folyamat!
2008. jan. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!