Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 6 héttel nyomás...

Szülés után 6 héttel nyomás érzés a hüvelyben. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
6 hete szültem gatmetszessel és repedessel. Azóta lefelé húzó, nyomás érzés van a hüvelyemben mintha le akarna szakadni. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mikor múlt el?
2015. júl. 18. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen érzésem volt, hüvelyfal süllyedést említett az orvos 5 héttel szülés után. Vissza kellett volna mennem, de nem mentem :-) Azóta is érzem/ 13 hónapja szültem/ de csak menstruáció előtt. Voltál már a 6 hetes kontrollon? Állítólag a hüvelytorna segít.
2015. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaa, én is repedtem és vágtak is, nehéz szülés volt.
2015. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es, te nem végeztél, végzel huvelytornát? miért nem mentél vissza?
2015. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek a 6 hetes kontrollra. Eléggé félek a vizsgalattol. Fáj a heg és a hüvely. Nem sok jóra számítok. És miért kellett volna vissza menned? Huvelyplasztikaval hozzák helyre? És a szex milyen azóta? A heg és a környező szövetek még kemények fajdalmasak. Mennyi idő alatt jön rendbe? Van rá valami csodaszer ami segíti a regenerálódást?
2015. júl. 18. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az úgy volt, hogy mindemellett fertőzésem is volt amit annak tudok be, hogy naponta akár 10-szer is tusoltam, mert kellemesen hűtötte a sebemet+ szülés utáni hüvelyszárazság. / ilyen idő volt, mint most/ A gyulladásra kaptam jódos kúpot, amiből csak 2 db-ot használhattam mert szoptattam. Utána Cikatridina hüvelykúpot használtam 7 napig éjszakára. /Ekkor kellett volna visszamennem /Így a gyulladás elmúlt és a hüvelyszárazság sem volt olyan kellemetlen. Így elhanyagoltam a dokit, mert nem volt vészes a panaszom+nem tudtam kire hagyni a babát. Hüvelytornát néha csináltam, nem tudom befolyásolt-e valamit. Kb. 4 hónap múlva menstruáltam először, azóta jobb a helyzet. Ha mégis kellemetlen érzésem van akkor használok Cikatridina hüvelykúpot1-2 db-ot. A szex kb. most kezd rendeződni, de olyan mint szülés előtt szerintem soha nem lesz :-( Átlagnál kicsit nagyobb fejű babám született, ráadásul hátsó koponyaforgással / arccal felfelé/. Örülök, hogy természetesen meg tudtam szülni és nem lett egyikőnknek sem komoly baja.
2015. júl. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
off: én babval mentem mindenhova, a 6 hetes kontrollra is és most is feltenni a spirált....sot (kicsit morbid) de a gyogyszeres abortuszra is vinnem kellett magammal..mert nem volt senki, akire bizhattam volna. kulon szobát katpunk, ott volt velem, kulon kiságyban,- pelust és ennivalot is adtak nekunk. (persze nem Magyarországon élunk)
2015. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!