Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni császármetszést...

Lehet kérni császármetszést altatásban?

Figyelt kérdés
2015. júl. 22. 15:19
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

Én annak idején könyörögtem,hogy altassanak ,nem tették.

Lehet attól függ melyik kórházban szülsz és kinél.

Állítólag ,ha sürgősségi császár akkor altatnak.

2015. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 acelsziv ***** válasza:
4%

Nem. Az altatásnál használt szerektől károsodik a magzat.

Ha félsz a szüléstől minek akarsz gyereket?

2015. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
81%
Elméletileg császármetszés előtt közvetlenül, vagy esetleg már akkor, amikor befekszel a kórházba, aláíratnak veled egy tonna papírt. Olvasd át őket, mert közte van a hozzájárulás a spinális vagy epidurális érzéstelenítéshez. Ha nem írod alá, nem tehetnek mást, mint hogy altatásban műtenek.
2015. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
91%

"Az altatásnál használt szerektől károsodik a magzat."


Ez egy baromság, illetve közkeletű tévhit. Sürgősségi császárnál is altatnak, mert nincs idő megvárni, hogy hasson az epi vagy a spinál. És mégsem lesz bajuk a babáknak. Apukám szülészorvos, tudom mit beszélek. Elsősorban azért nem altatnak, mert az altatás rohadt drága, másodsorban meg a nők többsége szeretné átélni, amikor kiveszik a babáját és először megpillanthatja. De semmivel sem károsabb a babára nézve az altatás, mint a gerinctáji érzéstelenítés.

2015. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
74%

Nekem volt tervezett és sürgősségi császárom is, de egyiknél sem altattak (mondjuk nem is szerettem volna).

Az aneszteziológus annyit mondott, hogy kb. 1000 oka van annak, hogy csak a végső esetben altatnak gerincközeli érzéstelenítés helyett.

2015. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 acelsziv ***** válasza:
21%
5: ennyi. Ahol a párom szült ott fel sem merült az altatás lehetősége csak a spinális. De hát nem mindenhol ennyire gondosak...
2015. júl. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
nekem sürgősségi volt,és nem altattak,szerintem ahhoz az előkészületek hosszadalmasabbak mint a spinálishoz.az érzéstelenitő nekem fél perc alatt hatott.
2015. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

1. A nyolcvanas évek elején születtem, altatásos császárral. Gondolom már rájöttünk volna, ha károsított volna a dolog. Akkoriban annyira rossz gépek voltak, hogy még a nememet sem tudták a szüleim, amíg ki nem szedtek.

Nem volt sürgősségi császár, de anyám veszélyeztetett terhesként (korábbi nőgyógyászati műtétnél műhiba) már három hete a kórházban dekkolt. Vajúdott egy darabig, aztán mondta az orvos, hogy ne húzzák tovább (lejárt a munkaideje), altatják és császár.


2. Nálam is felmerült az altatásos császár. A dokimmal magánemberként is jóban vagyunk. Ő azt mondta, hogy valamivel nagyobb a kockázat, hogy átkerül az altatószerből a magzatba is, ezzel lassítva a keringést, stb. Kicsi a kockázat, de annyira be vannak tojva a kórházak a perektől, hogy belső utasítás, hogy minél kevesebb altatás.

Végül nem is lett császár, de az infó megvan. Sőt, olyannyira szigorú a protokoll, hogy nekem szülés után közvetlenül kellett volna altatás vagy bódítás (gyerek már a neonatológusnál volt), mert a méhlepény nem vált le, műtő meg foglalt. Iszonyú fájdalmas volt a méhlepény kézzel tépkedése, de a kórház irányelvei miatt még egy nyomorult bódítást se kaphattam, pedig már rég elvágták a köldökzsinórt. Így 15-20 perc földi pokol után a műtőben altattak. Igen, annak ellenére, hogy az a babára már nem hatott volna, nekem viszont NAGYON szükségem lett volna rá. Ismét visszaértünk oda, hogy nagyon félnek a perektől, ezért a szigorú protokoll, ami az orvos kezét is köti.



Szerintem emiatt nehéz kérésre altatásos császárt vállaló kórházat találni (ha az orvos vállalná is, a kórház, mint szerződő partner, megköti a kezét). Magánklinikán érdemes próbálkozni.

2015. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Nem. Az altatásnál használt szerektől károsodik a magzat.

Ha félsz a szüléstől minek akarsz gyereket?"

Te normális vagy? Hogy mondhatsz ilyet?


Rosszul vagyok a vértől, illetve ha véletlenül megvágom magam attól is. Sajnálom ez az én pánikbetegségem. És a tudat kikészítene idegileg, hogy ott vagdosnak engem, amíg én ébren vagyok.

Ezért ha császárra kerülne sor, mindenképpen altatás. Meg nekem ez a gerincembe beleszúrnak egy tűt nagyon nem tetszik nekem, szintén a tudat miatt, így inkább órákig ordítok a fájdalomtól, minthogy ezt engedjem.

2015. júl. 22. 16:23
 10/39 anonim ***** válasza:
13%
Akkor tényleg ne szülj gyereket. Az ember lánya ennél sokkal többet is megtesz a gyerekéért. Amúgy attól, hogy magadnál vagy, nem látsz semmit. Érzel egy kis rángatást, hidegrázást, de ennyi. A tű a gerincbe meg semmiség, nem is érzed.
2015. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!