Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés. Miért igen?...

Otthonszülés. Miért igen? Miért nem?

Figyelt kérdés

Első gyermekünk kórházban született. A másodikat szeretn€m itthon szülni, de vannak még kétségeim. Aki otthon szült: mi a tapasztalata? Ha reped a hüvely, gát, összevarrnak?

A babát meg tudják vizsgálni, hogy minden rendben van-e vele?


2015. aug. 12. 09:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert akár a baba vagy az én halálomat is okozhatja. Majd szülés után kényelmeskedj, ne a szülésnél.
2015. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
36%

Ha az első nem lett volna császár itthon maradnék.

Itt ijesztgetni fognak. Az otthonszülés nem veszélyesebb a kórházinál, de az orvosok mindenhatóságát nehéz megdönteni a fejekben. Az otthonszülésnek saját oldala, honlapja van. Nézelődj ott!

2015. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%
Nem, mert a gyermekem élete fontosabb a saját kényelmemnél.
2015. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
43%

Nem is ertem, hogy az emberek a mai vilagban miert akarnak otthon szulni..

Es ha surgossegi csaszar kell? Ha azonnal be kell avatkozni, akkor mit csinalsz?

2015. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Nem veszelyesebb?? Oke...
2015. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

Számomra abszolút nem. Nem is értem, valaki miért akarja kockáztatni a saját vagy a baba egészségét. Mi bajod a kórházzal?


Az orvosok nem mindenhatók, de esetleg megfelelő felszereléssel meg tudnak menteni, otthon meg elvérzel vagy beszorul a baba. De te tudod.

Engem az nyugtatott meg, hogy ha kell, van segítség, a kórházban pedig senki sem piszkált, vagy szólt bele a folyamatba.

2015. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem az orvosok mindenhatóak, hanem a gépekre van szükség. Otthon a többségnek még vérnyomásmérője sincs, nemhogy CTGje.
2015. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Annyira érződik a válaszokból hogy tudatlanságból féltek. Van mobil ctg, eszközök,több fős szakszemélyzet otthonszülésnél is. A jogi szabályozás meg olyan szigorú, hogy aki legálisan otthon maradhat, annak tényleg semmi baja. A baj meg elöre jelezhető és akkor lépnek. Minden más csak ijesztgetés.
2015. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

Otthon steril műtő is van, az esetleges császárhoz??


Én maradtam inkább buta, tudatlan, de két élő gyerek anyukája...

2015. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Én 2-szer szültem. Kórházban.

Én nem mernék otthon szülni. Félnék, hogy valami baj történik, pl elakad a baba válla, vagy a nyakára tekeredik a köldökzsinór ( a 2. babánál a nyakán volt, de szerencsére nem lett baj). Kórházban ott van a műtő a szülőszoba mellett, így ha valami olyan baj van, akkor pár percen belül már bent is van az ember a műtőben. Otthon pedig ugye hívni kell a mentőt, az X perc, a mentőben nem tudnak műteni sem... Aztán meg ha elkezd nagyon vérezni vki , miután kibújt a baba (BA-n olvastam már pár ilyen storyt, h az élete múlt a nőnek pár percen).

Az OK, h otthon is meg lehet szülni minden gond nélkül a gyereket, de ha épp a te esetedben adódik vmi probléma? Meg OK, lehet azzal is jönni, h régen otthon szültek.... Nade akkor magasabb is volt a halálozás.

Persze, nyugisabb otthon, meg nem adnak oxit, meg nem avatkozik be senki, de ha rosszul sül el a dolog...?

Otthon szülésnél bába van jelen, orvos nem. Azt nem tudom, össze tud-e varrni a bába, engem (1-szer kellett csak), de orvos varrt, plusz ő is nézte át a méhemet, h rendben van-e, nem maradt-e bent lepény darab. A babát meg gyerekorvos vizsgálja. Az orr-torok kiszívása persze h megy akárkinek, de ha leáll a baba légzése?

Bocs, ha hosszú lett. :)

2015. aug. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!