Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Végeztek császármetszést...

Végeztek császármetszést valakinek pszichológus ajánlásával?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen hogy pszichiatriai szakvéleménnyel a császármetszést elvégzik. Volt e valaki akinek igy történt?
2015. aug. 20. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

pszichiáter ajánlásával elképzelhető.

pszichológuséval nem.

a kettő nem ugyan az...

2015. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Igen, nekem így volt, 7 hete szültem. Császármetszést akartam; még évekkel ezelőtt volt egy balesetem, de azt mondták, hogy abból nem lett olyan maradandó bajom, ami indokolná a császárt. Így pszichiáterhez elmentem (ismerős volt) és ő írt mindenféle dolgot a papírra, ami indokolja. Pl. hogy nem meghatározható félelmem van a sima szüléssel kapcsolatban, rettegek hogy maradandó baja lesz a szülés kapcsán a gyereknek vagy nekem stb.

Ezt a papírt simán elfogadták, programcsászár volt.

Gondolom most jól le fognak pontozni, de pont lesz.arom. Érdekes, hogy az emberek ahhoz tök normálisan állnak hozzá, ha valaki nem szoptat (nem arról beszélek amikor nem tud), de a császár vs. hüvelyi szülés témában mindig egymásnak esnek. Na mindegy.

Tök simán ment a császár, fél órás volt az egész. Nem hiszem, hogy "hős" lennék, de azért annyira nem fájt. Se az első felkelés, se semmi. Másnap már lementem a büfébe, sétálgattam. A fiam 10/10-es apgarral született, semmi baja, gyönyörű. 5 napig voltam a kórházban.

2015. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem mi ez a nagy felháborodás a császármetszéses szüléssel kapcsolatban. Már tegnap is felvetődött ez a kérdés, és mindenki nekiesett a kérdezőnek, aki császárral szeretne majd szülni. Itt, Németországban, a terhes nő szabadon dönthet, hogy természetesen vagy császárral szeretné-e világra hozni a gyerekét, és amelyiket választja, úgy lesz. Nem kell semmiféle pszichológusi vélemény vagy kenőpénz. Itt ez normálisan működik és semmi baja nem lesz a babának, ha az éppen császárral született. Kicsit úgy érzem, hogy Magyarország ebben a tekintetben is le van maradva a fejlettebb országoktól.
2015. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sok a buta ember akiken mintha ellenző lenne nem értik meg a másikat. De nem is kell.. Csak elfogadni.
2015. aug. 21. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha klinikai szakpszichológus ír véleményt és ajánlást, azt legalább annyira figylembe kell venni, mint a pszichiáterét.


Mivel ez egy komoly hasi műtét, melynek a tagadás ellenére kockázatai vannak, meg kell fontolni. Nem beszélve a költségéről is. Egy komplett műtéti teamet kell finanszírozni. Plusz eszközök, sterilizálás stb.


Én úgy engedném ezt saját akaratra, hogy akkor a kismama állja ennek a többlet költségét.


Kilinikai pszichológusi/pszichiátriai szakvéleményt figyelembe kell venniük. Ahol én szültem, ott is volt egy ilyen kismama.

2015. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!